Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2019

Wizyta w Warszawie. Służba Ochrony Państwa honorowym patronatem Szkoły

fot. pow.

fot. pow.

17 czerwca br. miało miejsce nie lada wydarzenie dla Szkoły# Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Grupa uczniów z najstarszych klas wraz z opiekunami oraz panem dyrektorem odbyła podróż do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było podpisanie porozumienia patronackiego z Służbą Ochrony Państwa (dawnym Biurem Ochrony Rządu). Podpisanie porozumienia miało miejsce w Sali Tradycji SOP-u w obecności przedstawiciela rodziny naszego Patrona p. Aldony Polcyn, młodzieży, obecnych nauczycieli oraz pracowników służb. Podpisania dokonali Komendant Służby Ochrony Państwa mjr Paweł Olszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie mgr Rafał Leśniarek.

Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z historią SOP-u oraz specyfiką wykonywanej przez jej członków pracy. Na początku jednak złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych w katastrofie smoleńskiej funkcjonariuszy BOR (w tym patrona naszej szkoły). Następnie mieli możliwość obejrzeć samochody, którymi poruszają się najważniejsze osoby w państwie. Dowiedzieli się jaki jest podział zadań pomiędzy poszczególnymi funkcjonariuszami, jak długi jest okres przygotowawczy i jakie należy spełnić wymogi, aby zostać członkiem SOP-u. Poza tym zapoznali się z budową i działaniem broni używanej przez pracowników służb. Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Pałacu Prezydenckim, w którym uczniowie zobaczyli wszystkie najważniejsze sale. Następnie młodzież odbyła spacer na Plac Zamkowy, gdzie spod Kolumny Zygmunta mogła podziwiać nie tylko warszawską starówkę, Zamek Królewski, ale także Stadion Narodowy.

Wyjazd był zatem nie tylko bardzo owocny, ale i udany. Pozostawił wiele emocjonujących i niezapomnianych wspomnień. Serdeczne podziękowania Służbie Ochrony Państwa za organizację oraz pokrycie kosztów wyjazdu.

Materiał: Rafał Leśniarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)