Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2019

Wizyta w Warszawie. Służba Ochrony Państwa honorowym patronatem Szkoły

fot. pow.

fot. pow.

17 czerwca br. miało miejsce nie lada wydarzenie dla Szkoły# Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Grupa uczniów z najstarszych klas wraz z opiekunami oraz panem dyrektorem odbyła podróż do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było podpisanie porozumienia patronackiego z Służbą Ochrony Państwa (dawnym Biurem Ochrony Rządu). Podpisanie porozumienia miało miejsce w Sali Tradycji SOP-u w obecności przedstawiciela rodziny naszego Patrona p. Aldony Polcyn, młodzieży, obecnych nauczycieli oraz pracowników służb. Podpisania dokonali Komendant Służby Ochrony Państwa mjr Paweł Olszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie mgr Rafał Leśniarek.

Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z historią SOP-u oraz specyfiką wykonywanej przez jej członków pracy. Na początku jednak złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych w katastrofie smoleńskiej funkcjonariuszy BOR (w tym patrona naszej szkoły). Następnie mieli możliwość obejrzeć samochody, którymi poruszają się najważniejsze osoby w państwie. Dowiedzieli się jaki jest podział zadań pomiędzy poszczególnymi funkcjonariuszami, jak długi jest okres przygotowawczy i jakie należy spełnić wymogi, aby zostać członkiem SOP-u. Poza tym zapoznali się z budową i działaniem broni używanej przez pracowników służb. Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Pałacu Prezydenckim, w którym uczniowie zobaczyli wszystkie najważniejsze sale. Następnie młodzież odbyła spacer na Plac Zamkowy, gdzie spod Kolumny Zygmunta mogła podziwiać nie tylko warszawską starówkę, Zamek Królewski, ale także Stadion Narodowy.

Wyjazd był zatem nie tylko bardzo owocny, ale i udany. Pozostawił wiele emocjonujących i niezapomnianych wspomnień. Serdeczne podziękowania Służbie Ochrony Państwa za organizację oraz pokrycie kosztów wyjazdu.

Materiał: Rafał Leśniarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)