Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

03 maja 2018

Wizyta w Młynie Wiedzy. Przedszkolaki zwiedziły kilka wystaw

fot. pow.

fot. pow.

25 kwietnia przedszkolaki z grupy „Mądre sowy” i „Biedronki” z nakielskiego „Słoneczka” udały się # na wycieczkę autokarową do Torunia.

Celem wyprawy było zwiedzenie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem podziwiały wystawę: „przezŻYCIE”, gdzie prezentowane były treści o tematyce przyrodniczej, wystawę „IDEE”, wystawę „Kalejdoskop” oraz wystawę „O obrotach” nazwaną przez przedszkolaków „Stacją kosmiczną”, albowiem prezentowano tam obrazy i dźwięki pochodzące z Kosmosu oraz wyposażenie prawdziwego statku kosmicznego. 

Wszystkie eksponaty wystawy są interaktywne, co umożliwia dzieciom samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz obserwację zjawisk fizycznych. Czas poświęcony kreatywnej zabawie upłynął bardzo szybko, pozostały pamiątkowe zdjęcia i uśmiech na twarzach dzieci.

materiał: mgr Agnieszka Mróz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)