Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
14 kwietnia 2018

Wizyta w Grudziądzu i Gniewie. Dużą atrakcją było nocne zwiedzanie zamku

fot. ZS-P 4 Nakło

fot. ZS-P 4 Nakło

W dniach 9 -10 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Nakle #nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do Grudziądza i Gniewu w ramach projektu „Śladami przeszłości”.

Młodzież poznała historię zamków krzyżackich w Grudziądzu i Gniewie, uczestniczyła w żywych lekcjach historii pt. „Husaria chluba oręża polskiego – pokaz konny”, „Wędrówka po warsztatach dawnych rzemieślników”.

Wyjątkową atrakcją okazało się nocne zwiedzanie zamku z lampionami oraz Turniej rycerski, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, wcielając się w rolę średniowiecznych rycerzy. Każdy z uczestników doświadczył średniowiecznych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku i kuszy do smoka czy władanie mieczem.

W wycieczce brali udział uczniowie klas gimnazjalnych II c, III b, III d i III e. Wyjazd zorganizowała nauczycielka historii p. Beata Taczyńska- Milczarek, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Ewa Mróz i p. Romana Kłonczyńska.

Materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)