Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2018

Wizyta w Grudziądzu i Gniewie. Dużą atrakcją było nocne zwiedzanie zamku

fot. ZS-P 4 Nakło

fot. ZS-P 4 Nakło

W dniach 9 -10 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Nakle #nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do Grudziądza i Gniewu w ramach projektu „Śladami przeszłości”.

Młodzież poznała historię zamków krzyżackich w Grudziądzu i Gniewie, uczestniczyła w żywych lekcjach historii pt. „Husaria chluba oręża polskiego – pokaz konny”, „Wędrówka po warsztatach dawnych rzemieślników”.

Wyjątkową atrakcją okazało się nocne zwiedzanie zamku z lampionami oraz Turniej rycerski, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, wcielając się w rolę średniowiecznych rycerzy. Każdy z uczestników doświadczył średniowiecznych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku i kuszy do smoka czy władanie mieczem.

W wycieczce brali udział uczniowie klas gimnazjalnych II c, III b, III d i III e. Wyjazd zorganizowała nauczycielka historii p. Beata Taczyńska- Milczarek, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Ewa Mróz i p. Romana Kłonczyńska.

Materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)