Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Wizyta ratownika medycznego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu

fot. Niepubliczne przedszkole Słoneczko w Nakle

fot. Niepubliczne przedszkole Słoneczko w Nakle

W ramach innowacji pedagogicznej „Zawodowy Zawrót Głowy” dnia 14.11.2019 r. w #grupie Promyczków i Biedronek z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Nakle gościł ratownik medyczny - Pan Jacek.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu ratownika medycznego oraz przygotowaniem przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w czasie wypadku i w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Jacek pokazał dzieciom jak wygląda strój ratownika oraz niezbędne narzędzia w pracy. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym jeżdżą służby ratunkowe. Podczas spotkania dzieci miały okazję zwiedzić karetkę pogotowia co sprawiło wielką radość i zaciekawienie. Ponadto przedszkolaki utrwaliły sobie znane już im wcześniej numery alarmowe służb ratowniczych. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach, przykrych zdarzeniach i o pomocy jaka została im udzielona.

Na koniec spotkania, w nagrodę za aktywne uczestnictwo, każdy przedszkolak otrzymał upominek od pana ratownika. Naszemu Gościowi – Panu Jackowi serdecznie jeszcze raz dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i interesujące spotkanie.

Materiał: Aleksandra Morszczynin, Niepubliczne przedszkole Słoneczko w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)