Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

14 grudnia 2019

Wizyta niezwykłego gościa. Opowiedział dzieciom o specyfice swojej pracy

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

W związku z obchodzonym niedawno Świętem Górnika do Przedszkola #Niepublicznego ,,Donald” zawitał niezwykły gość – dziadek jednego z naszych wychowanków, który jest emerytowanym górnikiem.

Pan Górnik zaprezentował swój galowy mundur, w który był ubrany, opowiadając jakie elementy wchodzą w jego skład. Pokazał także czapkę z pióropuszem i zwrócił uwagę na różne kolory piór, ponadto opowiedział o specyfice swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jakie są poziomy w kopalni, jakie jest zastosowanie węgla kamiennego i dlaczego odchodzi się powoli od jego wykorzystywania do ogrzewania domów.

W ramach obchodów Dnia Barbórki dzieci obejrzały bajkę tematyczną zatytułowaną ,,Skarbnik – duch kopalni”, po której pokolorowały obrazki tematyczne.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)