Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 października 2019

Wizyta na komendzie. Dzieci poznały policyjny fach

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2# z Nakła miały niebywałą okazję poznać arkana policyjnej służby. O specyfice pracy mundurowych opowiadała im policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie nieletnimi.

Wczoraj (3.10.19) w nakielskiej komendzie gościli uczniowie klasy II z nakielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunkami. Pracę policjantów przybliżyła im mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć serce komendy, jakim jest stanowisko kierowania. Tam przyglądały się pracy dyżurnego oraz jego pomocnika, który ma pieczę nad osobami zatrzymanymi w policyjnym areszcie.

W dalszej części wycieczki zobaczyły oznakowany radiowóz. Chętnych by wsiąść za kierownicą uprzywilejowanego pojazdu nie brakowało.

Drugoklasiści poznali także specyfikę pracy przewodnika policyjnego czworonoga, który nie tylko omówił jak wygląda jego codzienna służba, ale też zaprezentował pokaz tresury swojego podopiecznego. Dzieci dowiedziały się również, jak należy zachować się kiedy zaatakuje ich obcy pies.

Następnie mł. asp. Zofia Wrzeszcz zaprosiła gości do tzw.: „Niebieskiego Pokoju” i opowiedziała jakie czynności wykonywane są w tym jedynym w swoim rodzaju pomieszczeniu i kto te czynności wykonuje.

Podsumowaniem wycieczki po komendzie było spotkanie w świetlicy, gdzie mł. asp. Wrzeszcz przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Następnie uczniowie wspólnie z mundurową poszli na przejście dla pieszych przed komendę, gdzie ćwiczyły poznane przepisy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Mikrodermabrazja
Siłownia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)