Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

09 marca 2018

Wizyta holenderskiej delegacji dobiegła końca. Goście bliżej poznali powiat nakielski

fot. powierzone

fot. powierzone

W terminie od 03.03. 2018 do 06.03.2018 na terenie Powiatu Nakielskiego gościła delegacja z # holenderskiego miasta Hellevoetsluis z Panią Burmistrz Milène Junius na czele.

Pani burmistrz towarzyszyły jeszcze dwie osoby – Pani Veronique Stern – pracownik urzędu miasta, zajmująca się komunikacją społeczną i turystyką oraz Pan Jan Simon van der Linde, który zajmuje się partnerskimi projektami realizowanymi przez holenderską szkołę PENTA collage w Hellevoetsluis i I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

W pierwszym dniu swego pobytu delegacja spędziła miło czas podczas zwiedzania najbliższego regionu. Zwiedziła wraz z przewodnikiem Toruń, a następnie przespacerowała się ze Starostą Nakielskim – Tomaszem Miłowskim po centrum Bydgoszczy.

Kolejny dzień, tj. 5 marca 2018 roku minął na zwiedzaniu Powiatu Nakielskiego. Początek zwiedzania miał miejsce w budynku Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, gdzie delegacja spotkała się z włodarzami, a następnie zapoznała się ze specyfiką pracy w urzędzie.

Następnym punktem objazdu były odwiedziny w firmie transportowej - HSF Logistics w Szubinie, której właścicielem jest Holender – Pan Gerard Reijers. Pan Reijers wraz ze swym pracownikiem oprowadził całą delegację po firmie zapoznając jednocześnie wszystkich gości ze specyfiką i historią powstania jego firmy.

Dużym entuzjazmem ze strony delegacji holenderskiej cieszyła się także wizyta w Muzeum Przyrodniczo – Łowieckim w Turzynie. Właściciel – Pan Andrzej Morawski osobiście oprowadził wszystkich po muzeum i pozostałych zabudowaniach, a także opowiedział nieco o historii tego urokliwego miejsca.

Delegacja holenderska zobaczyła także park przemysłowy oraz „Białą Szkołę” w Paterku, gdzie w najbliższym czasie rozpoczną się prace inwestycyjne.

Podczas całego dnia delegacji holenderskiej Towarzyszył Pan Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, a także pracownicy Referatu Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią – Dawid Konwiński – Kierownik referatu oraz Jolanta Otto – pracownik referatu. Podczas całego pobytu tłumaczeniami zajęła się nauczycielka j. angielskiego z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią – Pani Anita Krzyżanowska oraz Pan Gerard Reijers.

Ostatniego dnia pobytu, tj. 06.03.2018 r. delegacja odwiedziła partnerską szkołę – I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, gdzie omówione zostały sprawy kolejnych wspólnych projektów szkolnych.

materiał: Jolanta Otto

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)