Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Wizyta dzielnicowego w Rościminie. Pogadanka o bezpieczeństwie

fot. powierzone

fot. powierzone

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji było głównym tematem spotkania# mroteckiego dzielnicowego z uczestnikami obozu kajakowego nad jeziorem w Rościminie.

Prowadzący zajęcia szczególnie zwracał uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomniał też o pracach polowych i przestrzeganiu przepisów w ruchu drogowym. W Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie zorganizowany został obóz kajakowy. Obozowiczów odwiedził asp. Szymon Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy wspólnie z funkcjonariuszami PSP.

Dzielnicowy przeprowadził dla dzieci spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa, szczególnie bezpieczeństwa nad wodą. Mundurowy rozmawiał o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach strzeżonych i niestrzeżonych, przypominał kiedy można korzystać z kąpielisk, a w jakich sytuacjach jest to zabronione. Zwracał uwagę na zabawy w wodzie i prosił o zachowanie podczas nich rozwagi. Przypomniał także, że dzieci powinny wybierać się nad wodę jedynie pod opieką dorosłego opiekuna. 

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypominał, jak powinien być wyposażony jednoślad, jakie przepisy obowiązują rowerzystów, a także, jak powinni się oni zachowywać korzystając z dróg publicznych. Poruszona została także tematyka związana z ruchem pieszych i w tym miejscu dzielnicowy przypomniał, że pieszy, poruszający się po drodze, musi być szczególnie uważny i dla własnego bezpieczeństwa ściśle przestrzegać przepisy drogowe. Policjant omówił też rolę, jaką spełniają odblaski i zachęcał dzieci do noszenia na odzieży tych świecących elementów.

Na zakończenie spotkania asp. Szymon Kujawa prosił dzieci, które pomagają rodzicom przy pracy w gospodarstwach o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżających się żniw. Zajęcia współprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią.


Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)