Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 września 2018

Wizyta Pani pielęgniarki. Dzieci poznały zasady higieny i zdrowego żywienia

fot.pow

fot.pow

W ramach bloku tematycznego ,,Jesteśmy bezpieczni” w dniu 13.09 br grupę 5 – latków z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” odwiedziła Pani pielęgniarka.

Celem wizyty było przybliżenie naszym milusińskim  specyfiki pracy wykonywanego przez gościa zawodu. Dzieci dowiedziały się jakie narzędzia i atrybuty w pracy posiada Pani pielęgniarka, a także poznały ich przeznaczenie. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej pogadanki dotyczącej zdrowia, zasad higieny i zdrowego odżywiania się, a także udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Dzieciom szczególnie spodobał się pokaz opatrywania rany z użyciem maskotki, podczas którego mogli obserwować etapy postępowania w ramach pojawienia się skaleczenia, bądź głębokiej rany. Na zakończenie spotkania średniaki miały okazję posłuchać odgłosów bicia swojego serca za sprawą użycia stetoskopu.  Aby podziękować za przemiłą wizytę dzieci wręczyły Pani pielęgniarce drobny upominek, a same otrzymały pamiątkowe strzykawki.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie  wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)