Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

16 maja 2020

Wiśniewski, Włoch i Szybowicz zagrali w mongolskiej lidze

W mongolskiej lidze MGL Online Chess CI-101 wystąpili zawodnicy z powiatu nakielskiego.

Klub Mongolian Online Chess został wzmocniony w wyniku transferu z Polski, gdyż w lidze mongolskiej wystąpili: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło) Piotr Szybowicz (I LO Szubin) i Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz). Mongolia podzielona jest na 21 ajmaków i miasto wydzielone Ułan Bator. Ajmaki reprezentowane były przez swoje drużyny: I miejsce Dornogovi Province (Ajmak Wschodniogobijski) - 302 punkty, II miejsce Erdenet (drugie co do wielkości po Ułan Bator miasto w Mongolii - stolica Ajmaku Orchońskiego) - 182 punkty, III miejsce Khentii Province (Ajmak Chentejski) - 134 punkty. Na IV miejscu uplasowali się szachiści klubu Mongolian Online Chess - 122 punkty. Liderem zespołu okazał się Jarosław Wiśniewski - 35 punktów, a w pierwszej trójce najlepiej punktujących członków teamu znaleźli się także: Mikołaj Włoch - 21 punktów i Piotr Szybowicz - 19 punktów.

Piotr Szybowicz wystąpił w drużynie Mongolian Online Chess już w poprzedniej rundzie, w której uzyskał drugi wynik punktowy, na 8 startujących w teamie - 29 punktów. MGL Online Chess C-100: I miejsce Sukhbaatar  Province (Ajmak Suchebatorski) - 475 punktów, II miejsce Dornogovi Province (Ajmak Wschodniogobijski) - 424 punkty, III miejsce Darkhan Team (Ajmak Darchański) - 262 punkty, IV miejsce Mongolian Online Chess - 188 punktów. Startowało 10 zespołów, które rywalizowały przez dwie godziny z czasem 3+0. Turniej organizował Tsoggerel Bayanjargal z Mongolii.

W klubie Mongolian Online Chess zorganizowano także indywidualny turniej szachowy MGL Swiss III. Grano tempem szachów super błyskawicznych 2+1 na dystansie 5 rund, przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego. W starciu z wyżej notowanymi rywalami I miejsce wywalczył Piotr Szybowicz 4,5/5, a na II miejscu uplasował się Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) 3,5/5.

W kolejnych rozgrywkach ligowych zamierzamy stanąć na podium. Dla graczy z Polski było to całkowicie nowe doświadczenie i tym samym nie pokazali jeszcze wszystkich swoich możliwości. Plus występu w Mongolii to także nauka geografii kraju i jego 21 ajmaków.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox zmarszczki lwie
Tonery Directions
27PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Masaż gorącymi kamieniami
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)