Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2018

Wiosna wierszem malowana. Powstała piękna galeria

fot. Izabela Szpotańska

fot. Izabela Szpotańska

W poniedziałek, 9 kwietnia w Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyła się uroczystość Wiosna #wierszem malowana. Jej celem było popularyzowanie poezji dla dzieci, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, uwrażliwianie na sztukę , a także pobudzanie dzieci do działań artystycznych.

Organizatorki do współpracy zaprosiły nauczycielkę SP nr 2 panią Beatę Witkowską wraz z uczniami klasy 2a. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali przedszkolakom wiersze o tematyce wiosennej. Deklamacje poezji urozmaicane były zagadkami dźwiękowymi, zabawami ruchowo – naśladowczymi, piosenkami i tańcem.

Na przedszkolaków po uroczystości czekała jeszcze zabawa twórcza. Dzieci w rysunku, malunku i innych technikach plastycznych przedstawiły przeżycia, wrażenia po wysłuchanej poezji. Powstała piękna galeria, którą podziwiają dzieci i rodzice.

Materiał: Elżbieta Kwiecińska, Monika Tews- Ciężka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)