Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Wiosenny piknik w Małocinie. Na dzieci czekała przejażdżka końmi

fot. pow

fot. pow

W poniedziałek 10 czerwca dzieci 5-letnie wraz ze swoimi opiekunkami pojechały na wiosenny piknik do Małocina.# Odwiedziły swoją koleżankę z grupy Amelkę, która mieszka ze swoimi rodzicami. Rodzice dziewczynki prowadzą tam duże gospodarstwo rolne. Na miejscu czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji.

W tym dniu Amelkę odwiedziła ciocia Sabina, która przygotowała dla małych przedszkolaków dwie niespodzianki. Jedną z nich była przejażdżka na dużym koniu oraz na małym kucyku. Była to dla dzieci wielka frajda ponieważ mogły dosiąść prawdziwego konia. Drugą niespodzianką był pokaz węży. Przy tej okazji przedszkolaki dowiedziały  się wiele ciekawych rzeczy m.in. gdzie one żyją i czym się żywią.

Następnie przedszkolaki zwiedziły całe gospodarstwo. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła nowoczesna obora z byczkami. Przedszkolaki z bliska mogły  przyglądać się zwierzętom, pogłaskać je oraz nakarmić sianem. Następnym miejscem które zwiedziły była obora z krowami i cielaczkami.  Tam dowiedziały się również co one jedzą i jak należy o nie dbać by były zdrowe.

Przedszkolaki mogły zobaczyć również maszyny rolnicze, takie jak bronę, pług, snopowiązałki, owijarkę, grabiarkę, rozrzutnik do obornika.

Wokół gospodarstwa rozciągało się wielkie pole, na którym to rosło zboże,  blisko domu ogród pełen drzew owocowych, wiśni, czereśni, jabłoni. W przydomowym ogródku rosły warzywa, które dzieci na co dzień widzą tylko na straganie.

Punktem kulminacyjnym wyprawy było ognisko oraz upieczone na nim kiełbaski i ciepłe bułeczki. Po sytym posiłku był odpoczynek na kocykach. Następnie Amelka zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy na placu zabaw. Można było skakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni, bujać się na bujawkach, strzelać gole do mini bramki oraz bawić się w piasku.

Pogoda dopisała a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie witali je oczekujący rodzice. 

Przedszkolaki wraz z paniami dziękują rodzicom Amelki i cioci Sabinie za miło spędzony czas.

materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)