Dziś mamy 15 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Wiosenny piknik w Małocinie. Na dzieci czekała przejażdżka końmi

fot. pow

fot. pow

W poniedziałek 10 czerwca dzieci 5-letnie wraz ze swoimi opiekunkami pojechały na wiosenny piknik do Małocina.# Odwiedziły swoją koleżankę z grupy Amelkę, która mieszka ze swoimi rodzicami. Rodzice dziewczynki prowadzą tam duże gospodarstwo rolne. Na miejscu czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji.

W tym dniu Amelkę odwiedziła ciocia Sabina, która przygotowała dla małych przedszkolaków dwie niespodzianki. Jedną z nich była przejażdżka na dużym koniu oraz na małym kucyku. Była to dla dzieci wielka frajda ponieważ mogły dosiąść prawdziwego konia. Drugą niespodzianką był pokaz węży. Przy tej okazji przedszkolaki dowiedziały  się wiele ciekawych rzeczy m.in. gdzie one żyją i czym się żywią.

Następnie przedszkolaki zwiedziły całe gospodarstwo. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła nowoczesna obora z byczkami. Przedszkolaki z bliska mogły  przyglądać się zwierzętom, pogłaskać je oraz nakarmić sianem. Następnym miejscem które zwiedziły była obora z krowami i cielaczkami.  Tam dowiedziały się również co one jedzą i jak należy o nie dbać by były zdrowe.

Przedszkolaki mogły zobaczyć również maszyny rolnicze, takie jak bronę, pług, snopowiązałki, owijarkę, grabiarkę, rozrzutnik do obornika.

Wokół gospodarstwa rozciągało się wielkie pole, na którym to rosło zboże,  blisko domu ogród pełen drzew owocowych, wiśni, czereśni, jabłoni. W przydomowym ogródku rosły warzywa, które dzieci na co dzień widzą tylko na straganie.

Punktem kulminacyjnym wyprawy było ognisko oraz upieczone na nim kiełbaski i ciepłe bułeczki. Po sytym posiłku był odpoczynek na kocykach. Następnie Amelka zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy na placu zabaw. Można było skakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni, bujać się na bujawkach, strzelać gole do mini bramki oraz bawić się w piasku.

Pogoda dopisała a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie witali je oczekujący rodzice. 

Przedszkolaki wraz z paniami dziękują rodzicom Amelki i cioci Sabinie za miło spędzony czas.

materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)