Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Wiosenny piknik w Małocinie. Na dzieci czekała przejażdżka końmi

fot. pow

fot. pow

W poniedziałek 10 czerwca dzieci 5-letnie wraz ze swoimi opiekunkami pojechały na wiosenny piknik do Małocina.# Odwiedziły swoją koleżankę z grupy Amelkę, która mieszka ze swoimi rodzicami. Rodzice dziewczynki prowadzą tam duże gospodarstwo rolne. Na miejscu czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji.

W tym dniu Amelkę odwiedziła ciocia Sabina, która przygotowała dla małych przedszkolaków dwie niespodzianki. Jedną z nich była przejażdżka na dużym koniu oraz na małym kucyku. Była to dla dzieci wielka frajda ponieważ mogły dosiąść prawdziwego konia. Drugą niespodzianką był pokaz węży. Przy tej okazji przedszkolaki dowiedziały  się wiele ciekawych rzeczy m.in. gdzie one żyją i czym się żywią.

Następnie przedszkolaki zwiedziły całe gospodarstwo. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła nowoczesna obora z byczkami. Przedszkolaki z bliska mogły  przyglądać się zwierzętom, pogłaskać je oraz nakarmić sianem. Następnym miejscem które zwiedziły była obora z krowami i cielaczkami.  Tam dowiedziały się również co one jedzą i jak należy o nie dbać by były zdrowe.

Przedszkolaki mogły zobaczyć również maszyny rolnicze, takie jak bronę, pług, snopowiązałki, owijarkę, grabiarkę, rozrzutnik do obornika.

Wokół gospodarstwa rozciągało się wielkie pole, na którym to rosło zboże,  blisko domu ogród pełen drzew owocowych, wiśni, czereśni, jabłoni. W przydomowym ogródku rosły warzywa, które dzieci na co dzień widzą tylko na straganie.

Punktem kulminacyjnym wyprawy było ognisko oraz upieczone na nim kiełbaski i ciepłe bułeczki. Po sytym posiłku był odpoczynek na kocykach. Następnie Amelka zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy na placu zabaw. Można było skakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni, bujać się na bujawkach, strzelać gole do mini bramki oraz bawić się w piasku.

Pogoda dopisała a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie witali je oczekujący rodzice. 

Przedszkolaki wraz z paniami dziękują rodzicom Amelki i cioci Sabinie za miło spędzony czas.

materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)