Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2018

Wielkie serca nakielskiej „Dwójki”. Zbiórka dla osób bezdomnych

fot.Katarzyna Dobosz

fot.Katarzyna Dobosz

W piątek 30 listopada zakończyła się zbiórka materiałów opatrunkowych# dla osób bezdomnych z bydgoskiego Caritas.

Dzieci, rodzice i nauczyciele mogli przez cały miesiąc ofiarować swój dar w postaci gazy, bandaża, wody utlenionej, kompresów, plastrów itp. Wynik zbiórki jest wielkim sukcesem. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczy się obecnie 630 uczniów. Po zliczeniu wszystkich darów wynik to 698 różnych materiałów opatrunkowych. Jednym słowem wolontariuszy z wielkimi sercami w SP 2 nie brakuje.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom, Rodzicom  i Nauczycielom, za piękny dowód miłości bliźniego. Jesteście wspaniali  i pamiętajcie, że dobro zawsze wraca.

Już dziś pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców Nakła i okolic na kolejną Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas w dniach 7 – 8 grudnia 2018 roku. Jeśli macie tylko ochotę pomóc to my będziemy w piątek i sobotę w markecie Biedronka na ul. Potulickiej z siankiem, dobrym słowem i świecami Caritas.   Serdecznie zapraszamy.

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)