Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2019

Wielkanocne tradycje w "Donaldzie". Dzieci odwiedził zajączek

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Okres poprzedzający Święta Wielkanocne upłynął w # Przedszkolu DONALD w bardzo radosnej atmosferze.

Nauczycielki wraz z przedszkolakami zadbały o wiosenno-świąteczny wystrój przedszkola. W salach pojawiły się „zielone ogródki” pełne kwitnących kwiatów w doniczkach oraz pierwsze nowalijki wyhodowane przez dzieci na zajęciach tj. szczypiorek, rzeżucha, pietruszka, fasola.

Z okazji Świąt Wielkanocnych dwie najstarsze grupy zaprosiły rodziców ,którzy obejrzeli przedstawienia przygotowane przez przedszkolaków oraz ich opiekunki. Dzieci 5-letnie przygotowały znaną wszystkim bajkę „ Brzydkie kaczątko” natomiast 6-latki zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Powitanie wiosny".

Aby przybliżyć dzieciom świąteczne tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się śniadanka wielkanocne. Jak obyczaj każe wszystkie dzieci oraz personel przedszkola podzielili się świątecznym jajkiem. Na stołach nie zabrakło również wędzonej szynki, białej kiełbasy oraz wielkanocnej baby.

A na koniec na wszystkie dzieci czekała najmilsza niespodzianka. Do przedszkola zawitał wielkanocny zając z prezentami, które ucieszyły wszystkich milusińskich.

Wielkanocne święta za nami, a teraz wszystkie dzieci czekają na prawdziwie wiosenną pogodę, dzięki której pojawi się więcej uśmiechu na ich twarzach.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)