Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2019

Wielkanocne tradycje w "Donaldzie". Dzieci odwiedził zajączek

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Okres poprzedzający Święta Wielkanocne upłynął w # Przedszkolu DONALD w bardzo radosnej atmosferze.

Nauczycielki wraz z przedszkolakami zadbały o wiosenno-świąteczny wystrój przedszkola. W salach pojawiły się „zielone ogródki” pełne kwitnących kwiatów w doniczkach oraz pierwsze nowalijki wyhodowane przez dzieci na zajęciach tj. szczypiorek, rzeżucha, pietruszka, fasola.

Z okazji Świąt Wielkanocnych dwie najstarsze grupy zaprosiły rodziców ,którzy obejrzeli przedstawienia przygotowane przez przedszkolaków oraz ich opiekunki. Dzieci 5-letnie przygotowały znaną wszystkim bajkę „ Brzydkie kaczątko” natomiast 6-latki zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Powitanie wiosny".

Aby przybliżyć dzieciom świąteczne tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się śniadanka wielkanocne. Jak obyczaj każe wszystkie dzieci oraz personel przedszkola podzielili się świątecznym jajkiem. Na stołach nie zabrakło również wędzonej szynki, białej kiełbasy oraz wielkanocnej baby.

A na koniec na wszystkie dzieci czekała najmilsza niespodzianka. Do przedszkola zawitał wielkanocny zając z prezentami, które ucieszyły wszystkich milusińskich.

Wielkanocne święta za nami, a teraz wszystkie dzieci czekają na prawdziwie wiosenną pogodę, dzięki której pojawi się więcej uśmiechu na ich twarzach.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)