Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
30 marca 2018

Wielkanocne spotkanie w Donaldzie. Nie zabrakło niespodzianek od zająca

fot. Przedszkole Donald

fot. Przedszkole Donald

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i #liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie. Również w przedszkolu Donald ta tradycja jest kultywowana.

We wtorek, 27 marca br., dzieci z grupy 6-latków wraz z rodzicami, panią dyrektor oraz ze swoimi paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Zanim jednak do tego doszło przedszkolaki zaprosiły swoich bliskich na przedstawienie składające się z dwóch części. Pierwsza z nich to ,,Bajeczka na Wielkanoc'', która wprowadziła rodziców w świąteczny nastrój, druga część pt. ,,Wiosenne porządki'' dotyczyła ekologii. Występy małych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po występach pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do pięknie udekorowanych stołów z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem, szynką, kiełbaską, chlebem i babeczką. Wspólnie złożyliśmy sobie życzenia i z apetytem zjedliśmy śniadanko. Nie zabrakło również niespodzianek dla dzieci od wielkanocnego zajączka.

Materiał: Magdalena Burchardt

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)