Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2020

Wielkanoc w cieniu walki. Wyjazdy na święta do bliskich nie są wskazane

Choć do niedawna niektórzy łudzili się, że do Wielkanocy uda się zażegnać kryzys #związany z pandemią, obecnie nie podlega wątpliwości, że tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż wszystkie. Czy mimo panującej pandemii będziemy mogli świętować w większym gronie? Czy możliwe są wyjazdy na święta do bliskich do innego miasta?

Takie pytania padły podczas dzisiejszej konferencji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i szefa KPRM Michała Dworczyka. - Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się, to jest poważny problem i poważne wyzwanie, bo święta Wielkiej Nocy są takim czasem, kiedy zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami, ale staramy się chronić nie tylko zdrowia, ale i życie ludzkie, w związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna, by w te święta zrezygnować z podróży, by pozostać w domach – zalecał Michał Dworczyk. – Naprawdę warto się zastanowić, święta są przeżyciem religijnym i duchowym, i rodzinnym dla nas wszystkich, ale ten intensywny kontakt przy wspólnym stole jest w tym trudnym okresie epidemii ogromnym zagrożeniem. To są święta nowego życia i oby takie były – podkreślił Łukasz Szumowski.

W nadchodzącym tygodniu zapadną decyzje, czy obecne ograniczenia dotyczące przemieszczania się będą przedłużone.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -19 (31)

  Patrycja , w dniu 04-04-2020 16:32:23 napisał:

  Nie nie I nie każdy chce już normalności normalnego życia a nie siedzenia w nudnym domu jak w więzieniu dzieci też chcą już we y chodzić na dwor do rówieśników i do normalnej szkoły a nie biedne dzieci siedzą w domu i się marnuja

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -21 (33)

  Patrycja , w dniu 04-04-2020 16:35:35 napisał:

  Trzeba wkoncu wrócić do rzexzywiscosci do normalności a nie siedzenia w domu jak jakimś więzieniu i się marnowaniu cierpią na tym wszyscy a szczególnie dzieci no nie mogą do normalnych szkół chodzić i się uczyć normalnie spotykać się z rówieśnikami takie życie powinno powrócić jak najszybciej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 16 (22)

  nakielanin, w dniu 04-04-2020 16:51:09 napisał:

  Te świeta będa inne niz zwykle. Jak ktoś ma troche rozumu w glowie to spedzi je wylacznie w g4onie domowników. W szczegolnosci gdy sa osoby starsze nie powinno sie ich odwiedzac. Zrozumcie to w koncu, bo inavczej po swietach beda u nas drugie Wlochy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (10)

  czytelnik, w dniu 04-04-2020 21:35:56 napisał:

  Co za głupota rodziców w święta nie pozwalają odwiedzić a do kościoła zezwalają .

  odpowiedz

  • -4 (8)

  nakielanin, w dniu 04-04-2020 22:01:27 napisał:

  To jedz do rodzicow tylko pozniej nie rycz

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (9)

  Shrek kawałek za Nak, w dniu 04-04-2020 22:26:40 napisał:

  Nawet na myjnie nie mogę jechać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble kuchenne
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Usta - powiekszanie
Remonty mieszkań
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)