Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy ludzi. Ślesiński WDK wypełnił się po brzegi

fot. BG

fot. BG

Nie tylko w większych miastach ale również w mniejszych miejscowościach organizowane są # wieczory z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tak było chociażby w Ślesinie, gdzie mieszkańcy po raz kolejny spotkali się, aby wziąć udział we wspólnej zbiórce pieniędzy.

Od wczesnych godzin porannych na ulicach wsi można było spotkać wolontariuszy, których znakiem rozpoznawczym były kolorowe puszki, a także czerwone serduszka.

Główna część tego corocznego wydarzenia miała miejsce w Wiejskim Domu Kultury, gdzie czas przybyłym gościom umilano różnego rodzaju występami artystycznymi. Na scenie wystąpił kabaret, a także gwiazdy muzyki, jak choćby Michael Jackson, Bob Marley, Freddie Mercury, czy Ryszard Riedel.

Za całość artystyczną odpowiedzialni byli uczniowie Zespołu Szkół w Ślesinie. Najważniejszym punktem programu była jednak licytacja przedmiotów, które specjalnie na tę okazję przygotowali m.in. mieszkańcy wsi. Poprowadziła ją Agnieszka Wełniak, a do zdobycia były m.in. ręcznie rysowane obrazy, drewniane rzeźby, „koryto” dla dwóch osób, a także inne rękodzieła.

Dodatkowo przygotowano dla mieszkańców ciepłą herbatę, kawę oraz gofry, a zebrane ze sprzedaży pieniądze przekazano do orkiestrowej puszki. Poza główną licytacją, dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa.

Oceń artykuł: 25 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Była uczennica, w dniu 14-01-2020 17:44:10 napisał:

    Był czad!!! Pani Asia rozbiła bank hahaha

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Makijaż ślubny
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Meble kuchenne
Drobne naprawy
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)