Dziś mamy 23 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 stycznia 2018

Wiele obiektów czeka na remonty. Wszystko przez opóźnienia Gminnego Programu Rewitalizacji

fot. LK

fot. LK

Zaczął się kolejny rok, a Dom Harcerza nadal nie doczekał się remontu. W budżecie na 2018 rok # również nie uwzględniono konieczności remontu placówki, do której mogłyby uczęszczać dzieci, m.in. z Placówki Wsparcia Dziennego.

Placówka Wsparcia Dziennego początkowo organizowała spotkania dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej w Domu Kultury, później na plebanii u księdza Jana Kątnego. Później miejscem spotkań były piwnice Liceum Ogólnokształcącego. Jednak dopiero w Domu Harcerza podopieczni czuli się jak u siebie w domu. Budynek jednak wymaga pilnych remontów więc na chwilę obecną spotkania odbywają się w budynku Gimnazjum nr 1.

Nawet w Placówce dzieci nie mają łatwo. W poniedziałki są organizowane zajęcia plastyczne, w środę muzyczne. Środa to czas kiedy mogą skorzystać z niewyposażonej hali sportowej. Placówka ma do dyspozycji tylko jedną szafę, całą zapchaną wieloma rekwizytami i innymi przedmiotami jak np. marzanna czy papierowe kwiaty. Kiedy szkoła jest zamknięta, dzieci udają się do MGOPS. Tu mają możliwość oglądania bajek, ale nie jest to dla nich interesująca alternatywa i nie korzystają z niej zbyt chętnie. Kilka miesięcy temu Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej zadeklarowała wprost, że będzie naciskać na wyremontowanie Domu Harcerza. Sprawa jest jednak dość zawiła. Gmina chce na ten cel pozyskać środki zewnętrzne. Remont został wpisany w program rewitalizacji gminy Szubin, który jednak nie został jeszcze zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski. Stąd, nie ma możliwości ubiegania się o fundusze. Z kolei, zanim gmina zacznie remontować musi najpierw wykonać projekt tzw. miękki - którymi na przykład miałyby być spotkania integracyjne z dziećmi. Teoretycznie sytuacja powinna być odwrotna - najpierw projekt twardy, czyli remont, potem miękki czyli spotkania z dziećmi w Domu Harcerza.

Jak wspomniano, w budżecie nie zarezerwowano środków na ten cel - Inwestycja nie została uwzględniona w projekcie budżetu, ponieważ nie został zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski program rewitalizacyjny. Po uruchomieniu programu będziemy starać się umieścić to zadanie w budżecie w ciągu roku, przy czym zakończenie inwestycji będzie w roku 2019 - powiedział burmistrz Artur Michalak.

Mam nadzieję, że na styczniowej sesji Gminny Program Rewitalizacji zostanie przez radnych uchwalony. Dom Harcerza, Szubiński Dom Kultury, Centrum Astronomiczne w Niedźwiadach - te inwestycje uzależnione od programów miękkich będą niestety opóźnione - podkreślił włodarz.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (5)

    slaw, w dniu 08-01-2018 15:36:07 napisał:

    Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się, że w Gminie Szubin zawsze jest jakiś problem i nie da się zrobić. Cała para i pomysły kończą się na papierologii i przerzucaniu papierów. Może gmina jest tak biedna,a może brakuje ludzi chętnych do współpracy z urzędem, a może brakuje urzędników chętnych do słuchania mieszkańców. Nie wiem. Jedynie wiem, że się nie dowiem.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Wulkanizacja
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)