Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2020

Wieczór pełen sprawozdań. Zarząd otrzymał absolutorium

fot. MM

fot. MM

7 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Witosławiu spotkali się druhowie należący do #miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgodnie z oczekiwaniami, przybyli na zebranie sprawozdawcze strażacy udzielili zarządowi absolutorium.

Zanim jednak piątkowe zebranie oficjalnie się rozpoczęło, do sali wniesiony został sztandar OSP w Witosławiu oraz odegrano strażacki hymn. Uczczono także minutą ciszy pamięć o poległych druhach. Porządek zebrania przedstawił wszystkim prezes jednostki Zbigniew Jaczyński, witając jednocześnie zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. zastępca komendanta powiatowego PSP w Nakle bryg. Sławomir Murawski, proboszcz miejscowej parafii ks. Tomasz Kapczyński, kierownik referatu organizacyjnego i spraw obywatelskich mroteckiego urzędu gminy Sławomir Krainski, sołtys Witosławia Magdalena Musiał-Resler, poprzedni, wieloletni sołtys Witosławia Zygmunt Bury oraz mroteccy radni - Łukasz Piotrowski, Andrzej Brzóska i Tomasz Krakowski.

OSP w Witosławiu liczy 34 członków. Posiada również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopięcą oraz dziewczęcą. Jednostka z Witosławia uczestniczyła w ubiegłym roku łącznie w 21 akcjach ratowniczych, w tym 6 to gaszenie pożarów, a 14 - likwidacja miejscowych zagrożeń. Jeden alarm był fałszywy. Dochody jednostki w 2019 roku wyniosły 10 tys. 595zł, natomiast wydatki ukształtowały się na poziomie 9 tys. 620 zł.

Po odczytaniu sprawozdań z działalności jednostki, finansowego oraz komisji rewizyjnej, a także po przedstawieniu zgromadzonym w sali strażakom planów na rok bieżący, zarząd jednogłośną decyzją osób uprawnionych do głosowania otrzymał tego dnia absolutorium.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi transportowe
Kanapa
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Usta - powiekszanie
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Lakiernictwo
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)