Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Wędrówka do Sanktuarium Krzyża Świętego. Pielgrzymi udali się do Kcyni

fot. MM

fot. MM

W sobotę, dokładnie o godz. 6:30 po raz kolejny z Nakła wyruszyła pielgrzymka # do Kcyni. Celem pątników tradycyjnie już było Sanktuarium Krzyża Świętego.

Zanim jednak pielgrzymi rozpoczęli wędrówkę, zostali oni pożegnani i pobłogosławieni przez proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle ks. Michała Adamczyka.

Pątnikom dopisała tego dnia pogoda oraz dobre humory i z samego rana przeszli oni ulicami Nakła, a później drogą wojewódzką nr 241 w kierunku Kcyni. Pielgrzymka licząca ok. 150 osób w każdym wieku, zakończyła się eucharystią w Sanktuarium Krzyża Świętego o godz. 12:00. 

Oceń artykuł: 17 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (16)

  Naklok, w dniu 14-09-2019 13:39:02 napisał:

  Wielki szacun dla tych którzy udali się w pieszą pielgrzymkę do Kcyni .Niech was Bóg prowadzi

  odpowiedz

  • -8 (14)

  czytelnik, w dniu 14-09-2019 14:44:49 napisał:

  Doskonała promocja wiary i aktywności fizycznej,znowu zabrakło tych z nadwagą,przydałby się im taki spacer.Gratulacje dla inicjatorów za taka formęrekreacji.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -5 (5)

  xxx, w dniu 14-09-2019 20:41:23 napisał:

  czy to była pielgrzymka piesza,czy pieszo-rowerowa, bo były zapowiedzi,że to ma być pielgrzymka piesza więc ktoś się chyba pomylił, albo nie czyta ze zrozumieniem

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Toro, w dniu 15-09-2019 09:55:04 napisał:

  Ważniejsze jest aby swoją wiarę i więż z Bogiem budować w swoim sercu sercu ,aby to było widoczne nie tyle w emocjonalnych zrywach religijnych lecz we własnym domu ,w kontaktach z bliskimi,w odpowiednim traktowaniu swoich współmałżonków,w relacjach z sąsiadami ,w codziennej mowie pozbawionej wulgaryzmów, we właściwym korzystaniu np.z alkoholu ,w okazywaniu szacunku osobom w podeszłym wieku.Wydaje się że czasy gdzie te cechy dominowały minęły bezpowrotnie , a emanowanie religijności w tym kraju jest wprost proporcjonalne do wzrostu chamstwa ,pijaństwa ,poniżania innych ,złodziejstwa itp. Oczywiście nie mozna generalizować ,ale po katolickim społeczeństwie należałoby spodziewać się czegoś innego.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalkulatory
od 6,90PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Meble kuchenne
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pieczątki Colop
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)