Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2018

Ważne zwycięstwo juniorów NTS-u z Chemikiem I Bydgoszcz

We wtorek 4 grudnia nakielscy juniorzy NTS Trója Nakło udali się do Bydgoszczy na mecz # rewanżowy w ramach ligi wojewódzkiej juniorów.

Tym razem przeciwnikiem NTS-u był pierwszy zespół bydgoskiego Chemika. W pierwszej rundzie nakielanie przegrali przed własną publicznością w tie-breaku. Tym razem NTS wygrał pewnie 3:0 i został liderem w lidze wojewódzkiej juniorów.

Początek pierwszego seta zdecydowanie należał do gości z Nakła. Nakielanie skutecznie atakowali, a świetnie w obronie sprawował się Jakub Majewski (5 skutecznych obron). Z kolei gospodarze popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów. NTS od początku wypracował sobie kilkupunktową przewagę(9:3, 14:5) i do końca nie oddał prowadzenia pewnie wygrywając tę partię do 10!

W drugim secie to gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 6:2. W kolejnej fazie nakielanie odrobili straty i doprowadzili do remisu 14:14. Później kolejne trzy akcje należały do gości z Nakła, którzy wyszli na prowadzenie 17:14. Gospodarze mieli duże problemy ze skutecznością na siatce. Po tej serii NTS nie oddał już swojego prowadzenia i wygrał tego seta do 20.

W trzeciej partii do stanu 12:12 wynik oscylował wokół remisu. Później lepszy okres gry gospodarzy, dał im wyjście na prowadzenie 18:16. W końcowej fazie seta dużo więcej zimnej krwi zachowali nakielanie i to oni wygrali tego seta do 20, a całe spotkanie 3:0.

NTS z dorobkiem 8 punktów został liderem ligi wojewódzkiej juniorów. Do końca ligi pozostały dwa spotkania, które zadecydują o końcowej klasyfikacji.

Po meczu kapitan nakielan Antoni Kwasigroch powiedział: "Wygraliśmy to spotkanie wolą walki, chęcią zwycięstwa i zaangażowaniem. Wiedzieliśmy, że żeby liczyć się w walce o mistrzostwo województwa musimy wygrać 3:0. Pokazaliśmy, że warunki motoryczne, które chłopaki z Bydgoszczy mają dużo lepsze niż my to nie wszystko."

BKS Chemik I Bydgoszcz - NTS Trójka Nakło 0:3 (10:25, 20:25, 20:25)

NTS Trójka Nakło wystąpił w składzie: Majewski (8 pkt.), Gardyza (10), Świtalski (1), Kwiatkowski (3), Tacikowski(4), Kwasigroch(kpt) (10), oraz Szarszewski(libero), Grudziński, Marasz, Jaruzal, Ziółkowski i Wałoszyński .Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Kolejne spotkanie nakielanie rozegrają 16 grudnia. Tym razem do Nakła przyjedzie MSPS Inowrocław. Początek spotkania o godzinie 10:00 na Sali ZSP nr 3 w Nakle. W pierwszej rundzie NTS wygrał pewnie 3:0.

materiał: T. Marach