Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Wakacyjne spotkanie DKK. Panie omawiały książkę znanej dziennikarki

fot. pow.

fot. pow.

13 czerwca 2019 r. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki z Paterka spotkały się tym razem w # Cafe Przystań, by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej książki.

„Pewna pani z telewizji”, to debiut literacki znanej dziennikarki telewizyjnej Anny Mentlewicz, która jest także scenarzystką i autorką słuchowisk radiowych emitowanych w Teatrze Polskiego Radia. W swoim dorobku literackim ma również kilka książek dotyczących popularyzacji zdrowia.

„Pewna pani z telewizji”, to książka napisana bardzo lekkim językiem, którą szybko się czyta. Fabuła jest osadzona w realiach studia telewizyjnego i jak nie trudno się domyślić główna bohaterka to dziennikarka telewizyjna.

Po tragicznej śmierci ukochanego mężczyzny całą swoja uwagę Stella koncentruje na pracy zawodowej. Bycie celebrytką jest jednak dla niej obce. Unika pozowania na ściankach i robi wszystko, by zachować anonimowość w tej trudnej branży. Pewnego dnia poznaje Jacka, który bardzo przypomina z jej zmarłego kochanka. Co wyniknie z tej znajomości i co złego jeszcze czeka bohaterkę książki?

Panie zgodnie przyznały, że chętnie ją polecą innym czytelnikom. Anna Mentlewicz w swojej książce, dokonuje też pewnej analizy  branży telewizyjnej, która jest bardzo gorzka i pokazuje jak wyglądają relacje pomiędzy współpracującymi ze sobą ludźmi.

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak potoczyły się losy dziennikarki Stelli Lerskiej zachęcamy do przeczytania lektury.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się po wakacyjnej przerwie 19 września 2019 r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Nie zabijaj tej miłości”, której autorką jest Anna Karpińska.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Katarzyna Hass

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)