Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Wakacyjne spotkanie DKK. Panie omawiały książkę znanej dziennikarki

fot. pow.

fot. pow.

13 czerwca 2019 r. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki z Paterka spotkały się tym razem w # Cafe Przystań, by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej książki.

„Pewna pani z telewizji”, to debiut literacki znanej dziennikarki telewizyjnej Anny Mentlewicz, która jest także scenarzystką i autorką słuchowisk radiowych emitowanych w Teatrze Polskiego Radia. W swoim dorobku literackim ma również kilka książek dotyczących popularyzacji zdrowia.

„Pewna pani z telewizji”, to książka napisana bardzo lekkim językiem, którą szybko się czyta. Fabuła jest osadzona w realiach studia telewizyjnego i jak nie trudno się domyślić główna bohaterka to dziennikarka telewizyjna.

Po tragicznej śmierci ukochanego mężczyzny całą swoja uwagę Stella koncentruje na pracy zawodowej. Bycie celebrytką jest jednak dla niej obce. Unika pozowania na ściankach i robi wszystko, by zachować anonimowość w tej trudnej branży. Pewnego dnia poznaje Jacka, który bardzo przypomina z jej zmarłego kochanka. Co wyniknie z tej znajomości i co złego jeszcze czeka bohaterkę książki?

Panie zgodnie przyznały, że chętnie ją polecą innym czytelnikom. Anna Mentlewicz w swojej książce, dokonuje też pewnej analizy  branży telewizyjnej, która jest bardzo gorzka i pokazuje jak wyglądają relacje pomiędzy współpracującymi ze sobą ludźmi.

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak potoczyły się losy dziennikarki Stelli Lerskiej zachęcamy do przeczytania lektury.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się po wakacyjnej przerwie 19 września 2019 r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Nie zabijaj tej miłości”, której autorką jest Anna Karpińska.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Katarzyna Hass

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)