Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

W trosce o bezdomnych. Kontrole miejsc schronienia rozpoczęte

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Zbliża się zima. Ponieważ okres zimowy i towarzyszące mu niskie # temperatury są niebezpieczne szczególnie dla osób bezdomnych, policjanci z Nakła już podjęli działania mające na celu pomóc tym osobom. Kontrole miejsc, gdzie szukają schronienia bezdomni dzielnicowi prowadzili wspólnie ze strażą miejską i pracownikami MGOPS.

W związku z nadchodzącą zimą oraz spadkiem temperatury, a także w trosce o osoby, które z różnych przyczyn nie mają dachu nad głową 27.11.19 nakielscy dzielnicowi wspólnie ze Strażą Miejską z Nakła oraz pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczęli kontrole miejsc, w których schronienia przed zimnem szukają bezdomni.

Sprawdzano pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których jak wynika z rozpoznania policjantów mogą przebywać bezdomni. Wszystkie napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.  

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie przechodzili obojętnie obok osób, które z  różnych przyczyn straciły dach nad głową. Szczególnie kiedy spada temperatura, pomoc tym osobom jest potrzebna, dlatego też informacje o miejscu przebywania bezdomnych należy przekazywać niezwłocznie do instytucji pomocowych bądź policji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ... , w dniu 28-11-2019 20:01:55 napisał:

    W dzień to idą na łowy... Takie rzeczy powinno robić się wieczorami bądź nocą.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie świateł
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Tonery Directions
27PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)