Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

W trosce o bezdomnych. Kontrole miejsc schronienia rozpoczęte

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Zbliża się zima. Ponieważ okres zimowy i towarzyszące mu niskie # temperatury są niebezpieczne szczególnie dla osób bezdomnych, policjanci z Nakła już podjęli działania mające na celu pomóc tym osobom. Kontrole miejsc, gdzie szukają schronienia bezdomni dzielnicowi prowadzili wspólnie ze strażą miejską i pracownikami MGOPS.

W związku z nadchodzącą zimą oraz spadkiem temperatury, a także w trosce o osoby, które z różnych przyczyn nie mają dachu nad głową 27.11.19 nakielscy dzielnicowi wspólnie ze Strażą Miejską z Nakła oraz pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczęli kontrole miejsc, w których schronienia przed zimnem szukają bezdomni.

Sprawdzano pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których jak wynika z rozpoznania policjantów mogą przebywać bezdomni. Wszystkie napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.  

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie przechodzili obojętnie obok osób, które z  różnych przyczyn straciły dach nad głową. Szczególnie kiedy spada temperatura, pomoc tym osobom jest potrzebna, dlatego też informacje o miejscu przebywania bezdomnych należy przekazywać niezwłocznie do instytucji pomocowych bądź policji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ... , w dniu 28-11-2019 20:01:55 napisał:

    W dzień to idą na łowy... Takie rzeczy powinno robić się wieczorami bądź nocą.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Rolery - mezoterapia skóry
Zabieg parafinowy
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Modne aranżacje
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)