Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

W nagrodę za wysokie wyniki w nauce! Koncert był muzyczną opowieścią

fot. Marcin Lisiecki

fot. Marcin Lisiecki

Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego # Piotra Całbeckiego oraz Dyrektora oddziału Gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej prof. Mirosława Golona delegacja naszej Szkoły w osobach: Dyrektor Katarzyny Kluczyńskiej, nauczyciela Marcina Lisieckiego oraz tegorocznych stypendystek Prezesa Rady Ministrów: Agaty Szarwark i Zuzanny Wiejaczka wzięła udział w Koncercie „Tryptyk Niepodległa” w wykonaniu laureata The Voice of Poland Krzysztofa Iwaneczko, który odbył sie 20 stycznia 2020 r. w Sali Manru Opery Nova w Bydgoszczy.

Koncert ten, to niezwykła muzyczna opowieść i dążeniach do Niepodległości w wyjątkowej multimedialnej oprawie oraz trzech aktach.

Zaprezentowano między innymi utwory muzyczne do tekstów wybitnych polskich poetów: Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Karola Ujejskiego, Cypriana Kamila Norwida.

Blisko półtoragodzinny koncert, w którym wzięliśmy udział, stanowił jeden z elementów obchodów 100 rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski i swoim patronatem w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął prezydent Andrzej Duda.

Podczas powitania zaproszonych gości wymieniono również reprezentację naszej Szkoły, która od lat angażuje się w różne przedsięwzięcia organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej, jak coroczny udział naszych uczniów w Bydgoskim Teście o Żołnierzach Wyklętych, udział w projektach dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, udział w konferencjach i seminariach naukowych odbywanych na terenie Polski i poza jej granicami.

Krótkiego wprowadzenia w tematykę koncertu dokonał prof. Mirosław Golon, przybliżając atmosferę czasów, gdy Polski nie było na mapach świata.

Delegacji naszej Szkoły towarzyszyła również absolwentka Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Monika Lisiecka, która od samego początku uczestniczy w corocznych edycjach Bydgoskiego Testu o Żołnierzach Wyklętych.

Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni faktem, że podejmowane przez nas działania w mniejszym bądź większym stopniu zostają zauważone na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

materiał: Marcin Lisiecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)