Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

W nagrodę za wysokie wyniki w nauce! Koncert był muzyczną opowieścią

fot. Marcin Lisiecki

fot. Marcin Lisiecki

Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego # Piotra Całbeckiego oraz Dyrektora oddziału Gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej prof. Mirosława Golona delegacja naszej Szkoły w osobach: Dyrektor Katarzyny Kluczyńskiej, nauczyciela Marcina Lisieckiego oraz tegorocznych stypendystek Prezesa Rady Ministrów: Agaty Szarwark i Zuzanny Wiejaczka wzięła udział w Koncercie „Tryptyk Niepodległa” w wykonaniu laureata The Voice of Poland Krzysztofa Iwaneczko, który odbył sie 20 stycznia 2020 r. w Sali Manru Opery Nova w Bydgoszczy.

Koncert ten, to niezwykła muzyczna opowieść i dążeniach do Niepodległości w wyjątkowej multimedialnej oprawie oraz trzech aktach.

Zaprezentowano między innymi utwory muzyczne do tekstów wybitnych polskich poetów: Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Karola Ujejskiego, Cypriana Kamila Norwida.

Blisko półtoragodzinny koncert, w którym wzięliśmy udział, stanowił jeden z elementów obchodów 100 rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski i swoim patronatem w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął prezydent Andrzej Duda.

Podczas powitania zaproszonych gości wymieniono również reprezentację naszej Szkoły, która od lat angażuje się w różne przedsięwzięcia organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej, jak coroczny udział naszych uczniów w Bydgoskim Teście o Żołnierzach Wyklętych, udział w projektach dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, udział w konferencjach i seminariach naukowych odbywanych na terenie Polski i poza jej granicami.

Krótkiego wprowadzenia w tematykę koncertu dokonał prof. Mirosław Golon, przybliżając atmosferę czasów, gdy Polski nie było na mapach świata.

Delegacji naszej Szkoły towarzyszyła również absolwentka Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Monika Lisiecka, która od samego początku uczestniczy w corocznych edycjach Bydgoskiego Testu o Żołnierzach Wyklętych.

Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni faktem, że podejmowane przez nas działania w mniejszym bądź większym stopniu zostają zauważone na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

materiał: Marcin Lisiecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)