Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 maja 2020

W czasie wolnym pamiętał, że służy. Pobiegł za złodziejem

fot. archiwum

fot. archiwum

Każdy policjant nawet w czasie wolnym pamięta do czego zobowiązuje mundur, który po #służbie zostaje w szatni. O tym, że służy, nie zapomniał też policjant nakielskiej „drogówki”, który będąc w czasie wolnym na zakupach zapobiegł ucieczce marketowego złodzieja.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.05.20) przed 15 w jednym z nakielskich marketów. Będący tam z żoną na zakupach policjant nakielskiego referatu ruchu drogowego stał w kolejce do kasy, kiedy usłyszał alarm podniesiony przez jedną z pracownic. Kobieta krzyczała, że ze sklepu wychodzi mężczyzna, który właśnie dokonał kradzieży.  

Policjant, pomimo iż miał wolne, nie zapomniał jaki zawód wykonuje i natychmiast wybiegł ze sklepu za sprawcą kradzieży. Ujęty 54-latek został przekazany pracownikom marketu, a na miejsce wezwano patrol. Ponieważ wartość skradzionych produktów kwalifikowała sprawę jako wykroczenie, mieszkaniec nakielskiej gminy został ukarany 500 złotowym mandatem, a odzyskany towar wrócił na sklepowe półki.

podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)