Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2018

W Szubinie prowadzone będą badania archeologiczne. Przyjedzie Adam Sikorski

fot. arch. Żywa lekcja historii Oflagu 64, wrzesień 2017

fot. arch. Żywa lekcja historii Oflagu 64, wrzesień 2017

W sobotę, 11 września od godz. 9.00 na terenie po byłym obozie jenieckim w Szubinie #przy ul. Kcyńskiej będą prowadzone badania archeologiczne w formie badań weryfikacyjnych z użyciem georadaru oraz ramowego wykrywacza metalu.

W ramach działania przyjedzie do Szubina Adam Sikorski, który znany jest szerokiej publiczności i pasjonatom tematu między inni z prowadzonego od 2004 roku w TVP programu o tematyce historycznej pt. Było nie minęło. W ramach programu prowadzi poszukiwania mogił żołnierskich, wraków samolotów i innych śladów historycznych, a w Szubinie będzie poszukiwał tuneli, które budowali jeńcy w czasie II wojny światowej. Nadzór archeologiczny z ramienia Muzeum Ziemi Szubińskiej prowadzi archeolog Rober Grochowski, który współpracował z Adamem Sikorskim przy innych projektach.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  szub2, w dniu 12-08-2018 16:41:05 napisał:

  (W sobotę, 11 września od godz. 9.00). Gafa redakcji czy muzeum, to już było tylko że 11 ale sierpnia - Brak żetelności

  odpowiedz

  • 0 (0)

  szub2, w dniu 12-08-2018 16:43:17 napisał:

  Poprawka ort. (W sobotę, 11 września od godz. 9.00). Gafa redakcji czy muzeum, to już było tylko że 11 ale sierpnia - Brak rzetelności

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Baterie
od 0,90PLN
Botox zmarszczki lwie
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Przewóz krajowy
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Makijaż ślubny
Zabiegi dla panów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)