Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2019

W Nakle się udało. Mrocza również wprowadzi stawkę zerową?

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński zwrócił się do burmistrza #Leszka Klesińskiego z interpelacją dotyczącą wprowadzenia w strefie płatnego parkowania stawki zerowej dla honorowych Zasłużonych Dawców Krwi. Dobry pomysł?

Przypomnijmy, w lutym takowa interpelacja wpłynęła do burmistrza Sławomira Napierały od jednego z radnych Rady Gminy Nakło i została rozpatrzona pozytywnie. Co warte odnotowania, tego typu ulgi obowiązują już także w miastach naszego województwa takich jak Brodnica, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław i Włocławek. Czy Mrocza dołączy do tego grona? Okaże się w najbliższym czasie.

Interpelację w sprawie wprowadzenia w strefie płatnego parkowania stawki zerowej dla honorowych dawców krwi 10 czerwca złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński. - W imieniu krwiodawców - mieszkańców Miasta i Gminy Mrocza zwracam się z prośbą o rozważenie i pozytywne rozpatrzenie wniosku - czytamy  - Przyjęcie przez władze samorządowe tej ulgi byłoby symbolicznym podziękowaniem z ich strony dla osób, które bezinteresownie ratują ludzkie życie i zdrowie. Ten symboliczny wręcz w skali gminy gest finansowy byłby wyróżnieniem dla nich i jednocześnie zachętą dla następnych osób chcących włączyć się w akcję oddawania krwi - podkreślił Odrobiński.

Co ważne, stawka zerowa obowiązywałaby tylko zasłużonych honorowych dawców krwi (na podstawie legitymacji) mieszkających na terenie miasta i gminy Mrocza.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.

Ankieta

Stawka zerowa za parkowanie dla honorowych dawców krwi w Mroczy. Dobry pomysł?

 • Tak
  82.9%
 • Nie
  10.5%
 • Nie mam zdania
  6.7%


Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (7)

  kardynalen, w dniu 16-06-2019 11:53:10 napisał:

  Weź Panie Odrobiński zajmij się poważnymi problemami. Parkowanie na 1h kosztuje bodajże 2zł. Niech pan wymyśli coś co rzeczywiście pomoże mieszkańcom miasta.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Wiesław, w dniu 17-06-2019 05:33:24 napisał:

  NAJPIERW ZBUDUJCIE PARKING WIĘKSZY BO DO TEJ PORY TO NIE MA ZA CO PŁACIĆ TO JEST KPINA

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Stef, w dniu 23-06-2019 00:07:05 napisał:

  Myślę że powinno być.Jestem za. Jestem myślę jedynym zasłużonym honorowym dawcą szpiku odznaczonym medalem i chociaż tyle powinno byc.Ten kto nie ma to niech się...... Mieszkaniec bliskiej okolicy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nadanie modnej linii
Zabieg parafinowy
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)