Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

17 października 2019

W Królikowie przystąpili do bicia rekordu. 28 osób wzieło udział w akcji

fot. pow.

fot. pow.

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca  i z tej okazji co roku w połowie października WOŚP organizuje rekord w pierwszej pomocy.

Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W tym roku po raz pierwszy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie przystąpili do bicia rekordu. Przed akcją odbyło się krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez Państwo Świderskich – członków Pokojowego Patrolu WOŚP oraz OSP Królikowo.

Przez półgodziny (12.00-12.30) 28 osób na 5 fantomach wraz z innymi Polakami i Polkami na terenie całej Polski prowadziło bez przerwy resuscytacje krążeniowo-oddechową.  Mamy nadzieję, że szkolna społeczność z Królikowa przyczyniła się w ten sposób do pobicia zeszłorocznego rekordu, który liczył 116 342 uczestników, lecz przede wszystkim cieszy fakt, że tyle osób  potrafi podjąć czynności ratujące innym życie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze przedsięwzięcie.

materiał: SP Królikowo

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Budowa domu pod klucz
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Bon upominkowy
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)