Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 października 2019

W Królikowie przystąpili do bicia rekordu. 28 osób wzieło udział w akcji

fot. pow.

fot. pow.

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca  i z tej okazji co roku w połowie października WOŚP organizuje rekord w pierwszej pomocy.

Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W tym roku po raz pierwszy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie przystąpili do bicia rekordu. Przed akcją odbyło się krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez Państwo Świderskich – członków Pokojowego Patrolu WOŚP oraz OSP Królikowo.

Przez półgodziny (12.00-12.30) 28 osób na 5 fantomach wraz z innymi Polakami i Polkami na terenie całej Polski prowadziło bez przerwy resuscytacje krążeniowo-oddechową.  Mamy nadzieję, że szkolna społeczność z Królikowa przyczyniła się w ten sposób do pobicia zeszłorocznego rekordu, który liczył 116 342 uczestników, lecz przede wszystkim cieszy fakt, że tyle osób  potrafi podjąć czynności ratujące innym życie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze przedsięwzięcie.

materiał: SP Królikowo

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Masaż leczniczy
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Oczyszczanie twarzy
Baterie
od 0,90PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie geometrii kół
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)