Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

11 listopada 2019

W 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości w Mroczy

fot. MM

fot. MM

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w # Mroczy rozpoczęły się od zbiórki na Placu Wolności. Liczne delegacje oraz mieszkańcy wzięli udział w uroczystym apelu.

Wszystkich zgromadzonych powitał radny Andrzej Brzóska, po czym podniesiono flagę narodową na maszt i odegrano Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej kolejności okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Mroczy Leszek Klesiński oraz przewodniczący rady miejskiej Jarosław Odrobiński. Następnie odczytany został Apel Poległych, a uroczystości na Placu Wolności zakończyły się złożeniem kwiatów pod obeliskiem przez przybyłe delegacje.

Następnie wszyscy przemaszerowali do kościoła pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP, gdzie nabożeństwo w intencji ojczyzny odprawił proboszcz ks. dziekan Wojciech Cierniak. Po zakończeniu mszy świętej, mieszkańcy mieli okazję do degustacji rogalików św. Marcina.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  przyjezdny, w dniu 11-11-2019 17:22:36 napisał:

  mrocza bez flag unijnych

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (1)

  cna, w dniu 11-11-2019 21:02:44 napisał:

  Brawo Mrocza , tj Polskie Nasze Świeto nie unijne .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pp, w dniu 12-11-2019 08:29:27 napisał:

  A co to za nowy policjant

  odpowiedz

  • 0 (0)

  żenada, w dniu 12-11-2019 14:45:32 napisał:

  Jak patrze na te zdjęcia delegacji z wiązankami to połowa tych ludzi powinna być przegnana bo tylko się lansują na zdjęciach po prostu banda cwaniaków co tylko ładnie umie przemawiać i tyle . Ciekaw jestem czy jak by dzisiaj trzeba było walczyć o ojczyznę czy też by tak chętnie szli w pierwszych szeregach .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Botox i kwas hialuronowy
Meble młodzieżowe systemowe
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Naczepa platforma
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Botox zmarszczki lwie
Koloryzacja - nowoczesne techniki
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)