Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2020

V Wakacyjny Turniej Szachowy. Grali o Puchar Prezesa Klubu

fot. powierzone

fot. powierzone

27 czerwca w Mroczy odbył się V Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Klubu #LUKS Feniks Mrocza. Organizatorem zawodów był mrotecki działacz szachowy Mirosław Kozielski. Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 30 minut na partię dla każdego zawodnika.
Do zmagań w zawodach przystąpiło 15 zawodników. Warto dodać, że w turnieju zagrali także zawodnicy z Wąwelna. W klasyfikacji open najlepszy okazał się Bogdan Winkler. Drugie miejsce wywalczył Edward Kulski, a na trzeciej pozycji uplasował się Jan Rosiński. W klasyfikacji juniorów triumfował Damian Bloch. Srebrny medal wywalczył Kacper Klimek, a na najniższym stopniu podium znalazł się Tymoteusz Kaproń. Najmłodszą zawodniczką w turnieju była Zofia Kozielska, która bardzo dzielnie walczyła ze starszymi zawodnikami. Należą się jej wielkie brawa i uznanie za ambitną walkę. Pozostali zawodnicy także zaprezentowali kapitalną batalię. Każdy gracz może czuć się zadowolony ze swojej gry.
 
Szczególne powody do zadowolenia daje regularnie rosnąca frekwencja na turniejach w Mroczy, a przede wszystkim coraz większa ilość nowych i młodych graczy, którzy mogą być godnymi następcami obecnej generacji szachistów oraz stanowić trzon mroteckiej drużyny w przyszłości.
 
Na zakończenie mistrzostw Prezes Feniksa Marcin Klebs wręczył zawodnikom puchary, medale i nagrody rzeczowe. Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości frekwencja na turniejach i zajęciach szachowych nadal będzie rosła.
 
O zaletach gry w szachy nie trzeba nikogo przekonywać. Śmiało można stworzyć z nich długą listę plusów wynikających z uprawniania tej dyscypliny. Szachy poprawiają zdolności intelektualne, zwiększają IQ, poprawiają umiejętności arytmetyczne, wyostrzają zdolności językowe, kształcą umiejętność krytycznego myślenia, wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych oraz mają walory terapeutyczne. To tylko niektóre z zalet. Jest ich bez wątpienia znacznie więcej. Warto przytoczyć cytat słynnego amerykańskiego szachisty Franka Marshalla: "Szachy to mój żywioł. Nauka szachów to moja pasja. Uczę się ich całe życie. Szachy uczą życia. Uczą, jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać, by potem ruszyć do ataku. To królewska gra". Słowa te tylko podkreślają niezwykłe znaczenie szachów.
 
Wyniki klasyfikacji open:
1. Bogdan Winkler,
2. Edward Kulski,
3. Jan Rosiński.
 
Wyniki klasyfikacji juniorów:
1. Damian Bloch,
2. Kacper Klimek,
3. Tymoteusz Kaproń.
 
Najmłodsza zawodniczka turnieju – Zofia Kozielska.
 
Normy na kategorię zdobyte przez zawodników podczas turnieju:
- Damian Bloch – norma na IV kategorię,
- Tymoteusz Kaproń – norma na V kategorie,
- Franciszek Kaproń – norma na IV kategorię,
- Daniel Bloch – norma na IV kategorie,
- Szymon Grzempowski – norma na V kategorię.
 
Materiał: Jan Rosiński
Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Rodzic, w dniu 29-06-2020 17:10:38 napisał:

    Brawa dla zawodników i organizatora Pana Mirka ;) Oby więcej takich wydarzeń w Mroczy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Metkownice
od 179PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)