Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Uwaga na kieszonkowców. Mundurowi apelują o ostrożność

fot. archiwum

fot. archiwum

Nakielscy mundurowi apelują do mieszkańców o ostrożność i dbanie o swoje mienie.# Tłok panujący w placówkach handlowych połączone z chwilą nieuwagi pokrzywdzonego to doskonała okazja dla złodziei.

Tłok panujący w sklepach to doskonała okazja dla osób trudniących się drobnymi kradzieżami. Tzw.: „kieszonkowcy” tylko czekają na chwilę nieuwagi pokrzywdzonego i kradną najczęściej portfele, telefony komórkowe, czy też inne drobne, a jednak cenne przedmiot znajdujące się w zasięgu ich wzroku.

W minionym tygodniu nakielska policja odnotowała tego typu kradzież na terenie gminy Mrocza. Pokrzywdzona z niewiadomych przyczyn pozostawiła na ladzie sklepowej portfel z zawartością gotówki oraz dokumentów. Mienie szybko znalazło nowego właściciela.

Aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych niespodzianek, należy przede wszystkim zatroszczyć się o swoje mienie. Wychodząc na zakupy dobrze jest podzielić gotówkę i podzieloną przechowywać w różnych miejscach. Portfel winien być schowany w torbie, a ta musi być zamknięta. Nie należy też spuszczać torebki z oka, najlepiej trzymać ją blisko przy sobie.

Właściwie należy zabezpieczać również kartę płatniczą z której korzystamy. Te karty, za pomocą których mamy możliwość płacić zbliżeniowo, dobrze jeśli zapakowane są w dostępne na rynku etui, które uniemożliwia przypadkowe pobranie gotówki z konta.

Przestrzeganie powyższych rad pozwoli ustrzec się przed kradzieżą i nieprzyjemnościami związanymi z utratą dokumentów i kart płatniczych.

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)