Dziś mamy 17 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

Urodziny Pluszowego Misia. Dzieci wykonywały powierzone im zadania

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie uroczyście obchodziły urodziny #Pluszowego Misia w ramach międzynarodowego święta. Uroczystość miała w tym roku charakter turnieju sprawności i wiedzy między wszystkimi przedszkolakami.

Najpierw dzieci miały możliwość obejrzenia prawdziwej historii powstania pluszowego misia zaprezentowanej przez ciocie. Później pięcioro przedstawicieli z każdej grupy zmagało się z różnymi zadaniami. Musiały odpowiedzieć na pytania, które dotyczyły wszystkich misiów na świecie. Przedszkolaki stanęły także przed zadaniem ułożenia w zespole puzzli, adekwatnie do ich możliwości rozwojowych, z użyciem rękawicy należało włożyć klocki do pojemnika oraz wyjeść miodek bez użycia ręki. Zadanie specjalne musiały wykonać przedszkolne ciocie, które rysowały misia z zamkniętymi oczami. Nad przebiegiem uroczystości czuwało jury, w skład którego wchodziła Pani Dyrektor Irena Mastalerz oraz przedstawiciele najstarszych grup wiekowych.

Każdy miał wyznaczoną rolę podczas Święta Pluszowego Misia i wszyscy wywiązali się wzorcowo, wykonując powierzone zadania najlepiej jak potrafił. Widownia miała również ważne zadania, m.in., śpiewając, przebierając bluzki na lewą stronę, czy recytując wspólnie wierszyki. Zwieńczeniem misiowych urodzin było obdarowanie wszystkich dzieci „piniatami” w kształcie misiów, wypełnionymi słodkimi niespodziankami, które turlając się częstowały swoją zawartością. Natomiast dzięki hojności rodziców Oliwiera z grupy Smerfy, każdy mógł poczęstować się jeszcze czekoladowym ciastkiem.

Materiał: Olga Nowak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)