Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2020

Uroczystość w murach muzeum. Wręczono odznaczenia honorowe

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

W murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się # spotkanie będące kontynuacją uroczystości odsłonięcie repliki pomnika mogiły Powstańców Wielkopolskich.

W uroczystości udział wzięli: Posłowie na Sejm RP Ewa Kozanecka i Jan Szopiński, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Zbigniew Sabaciński wraz z radnymi powiatu, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol wraz z Wicestarostą Tomaszem Miłowskim, Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu Tadeusz Musiał, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska wraz z radnymi, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak oraz ks. biskup Jan Tyrawa, ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, proboszcz Parafii pw. św. Marcina Biskupa i Dziekan Dekanatu Szubińskiego wraz z duchowymi.

Zebrani gości obejrzeli prezentację multimedialną związaną z historią pomnika-mogiły w Szubinie. Wiersz Stanisława Helsztyńskiego z 1931 r. dotyczący tej mogiły przedstawiła uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyże Zasługi, które otrzymali: srebrny — Bogdan Kazimierz Wojtkowiak, brązowe — Piotr S. Adamczewski, Małgorzata Dzióbkowska, Mirosław Gozdera, Sławomir Łaniecki, Mariola Polańska i Marek Puczkarski.

Następnie wręczono Kamili Czechowskiej Odznakę Honorową „Zasłużony dla Polskiej Kultury” przyznaną Postanowieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Odznakę Honorową „Wierni Tradycji” otrzymali ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie Gabriela Rojek. Odznaczenia wręczyli Prezes Zarządu Głównego TPPW Tadeusz Musiał i Wiceprezes Janusz Sałata.

Ponadto kustosz muzeum poinformowała gości, że 9 grudnia 2019 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu z rąk wielkopolskiego kuratora oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała Marlena Posadzy, wicedyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Uroczystość podsumowała przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska, która podziękowała za udział i przygotowanie wydarzenia.

materiał: Gmina Szubin 

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  over, w dniu 14-01-2020 21:56:02 napisał:

  Nakło zawsze taką galę ładnie oświetli a u nas?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Włościanka, w dniu 15-01-2020 19:46:38 napisał:

  Tępak-wojewoda odznaczać umie? A czytać to już nie? Pismo o braku materiałów geodezyjnych w Gminie leżało.A on ukradł swoim ukazem moją drogę w 2012, chociaż rok wcześniej ani burmistrz, ani geodeci ani też sąd nie wiedzieli gdzie przebiega granica! Albo tępak albo złodziej. Jak można było skomunalizować grunt nie wiadomo gdzie położony? Ażeby go pokręciło! Żeby go jasny szlag trafił! I jego najbliższych też, bo przecież korzystają z tego układu miejscowej sitwy!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Budowa hal
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)