Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2020

Uroczystość w murach muzeum. Wręczono odznaczenia honorowe

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

W murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się # spotkanie będące kontynuacją uroczystości odsłonięcie repliki pomnika mogiły Powstańców Wielkopolskich.

W uroczystości udział wzięli: Posłowie na Sejm RP Ewa Kozanecka i Jan Szopiński, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Zbigniew Sabaciński wraz z radnymi powiatu, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol wraz z Wicestarostą Tomaszem Miłowskim, Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu Tadeusz Musiał, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska wraz z radnymi, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak oraz ks. biskup Jan Tyrawa, ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, proboszcz Parafii pw. św. Marcina Biskupa i Dziekan Dekanatu Szubińskiego wraz z duchowymi.

Zebrani gości obejrzeli prezentację multimedialną związaną z historią pomnika-mogiły w Szubinie. Wiersz Stanisława Helsztyńskiego z 1931 r. dotyczący tej mogiły przedstawiła uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyże Zasługi, które otrzymali: srebrny — Bogdan Kazimierz Wojtkowiak, brązowe — Piotr S. Adamczewski, Małgorzata Dzióbkowska, Mirosław Gozdera, Sławomir Łaniecki, Mariola Polańska i Marek Puczkarski.

Następnie wręczono Kamili Czechowskiej Odznakę Honorową „Zasłużony dla Polskiej Kultury” przyznaną Postanowieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Odznakę Honorową „Wierni Tradycji” otrzymali ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie Gabriela Rojek. Odznaczenia wręczyli Prezes Zarządu Głównego TPPW Tadeusz Musiał i Wiceprezes Janusz Sałata.

Ponadto kustosz muzeum poinformowała gości, że 9 grudnia 2019 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu z rąk wielkopolskiego kuratora oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała Marlena Posadzy, wicedyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Uroczystość podsumowała przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska, która podziękowała za udział i przygotowanie wydarzenia.

materiał: Gmina Szubin 

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  over, w dniu 14-01-2020 21:56:02 napisał:

  Nakło zawsze taką galę ładnie oświetli a u nas?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Włościanka, w dniu 15-01-2020 19:46:38 napisał:

  Tępak-wojewoda odznaczać umie? A czytać to już nie? Pismo o braku materiałów geodezyjnych w Gminie leżało.A on ukradł swoim ukazem moją drogę w 2012, chociaż rok wcześniej ani burmistrz, ani geodeci ani też sąd nie wiedzieli gdzie przebiega granica! Albo tępak albo złodziej. Jak można było skomunalizować grunt nie wiadomo gdzie położony? Ażeby go pokręciło! Żeby go jasny szlag trafił! I jego najbliższych też, bo przecież korzystają z tego układu miejscowej sitwy!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa magazynów
Masaż gorącymi kamieniami
Budowa hal
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Botox i wypełniacze
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)