Dziś mamy 3 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Uroczyste obchody w Dwójce. Dzieci poznały historię Polski z czasów zaborów

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek, 12 listopada, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wzięli udział w uroczystych apelach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci klas: I-III wraz wychowawcami uczestniczyły w akademii, którą przygotowali uczniowie klasy 3a integracyjnej pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Iwony Schmidt i Iwony Sobczak. Pacholęta poznały historię Polski z czasów zaborów, śpiewały piękne pieśni legionistów, recytowały wiersze oraz obejrzały film edukacyjny. Uczniowie klas IV-VI zgromadzili się w auli Dwójki na apelu, który przygotowali uczniowie klasy V c i V e wraz z wychowawcami: Joanną Nowak i Wiolettą Jasińską. W trakcie uroczystości wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Sylwii Kozłowskiej. W najstarszej grupie wiekowej program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VII c pod opieką Grzegorza Andrzejewskiego. Każda uroczystość wzbogacona została pokazem multimedialnym. Wszystkim uczniom udzieliła się radosna, świąteczna atmosfera. Dodatkowo podkreślał ją galowy strój, kokarda narodowa i wystrój szkoły, o który zadbała Marzenna Otto.

Materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)