Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2019

Udział delegacji mundurowej ZSP Szubin na przysiędze w Toruniu

fot.pow

fot.pow

Dnia 26.01.2019r., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej# płk. Krzysztofa Stańczyka delegacja uczniów kadetów klasy wojskowej IIITL wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyła w Centrum Szkolenia i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu w trzeciej z kolei uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty.

W tej uroczystości motto przewodnie Wojsk OT „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” stało się jeszcze bliższe społeczności ZSP, ze względu na fakt obecności na placu apelowym z pozostałymi żołnierzami „Terytorialsami” ucznia klasy wojskowej IIITL kadeta prymusa Pawła Mellera, który dostąpił zaszczytu po 16 dniach intensywnego szkolenia m.in. na toruńskim Poligonie powtórzenia za swoim Dowódcą w obecności najbliższej rodziny i zaproszonych gości słów roty przysięgi. Brzmiały one: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”. Należy zaznaczyć, że Szeregowy Paweł Meller ukończył szkolenie a wyróżnieniem. Podobnie, jak poprzednio  w Toruniu i w Bydgoszczy reprezentacji uczniów kadetów naszej szkoły przewodziła Dyrektor P. Alicja Jaśkowiak wraz z wychowawcą klasy wojskowej IIITL P. Anetą Szudy i mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim nauczycielem edukacji wojskowej - wychowawcą klasy ITL oraz Kierownikiem szubińskiego Oddziału Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo Kolekcjonerskiego GWARD Leszkiem Jaśkowiakiem. Korzystając z obecności w gronie zaszczytnych Gości Pani Dyrektor zabrała głos w imieniu całej społeczności szkolnej podkreślając, że jako szkoła Jesteśmy dumni z postawy i obecności na placu pierwszego w szkole i Gminie Szubin żołnierza Terytorialnej Służby Wojskowej szer. Pawła Mellera. Podczas składania gratulacji Dyrektor Jaśkowiak, w obecności nas wszystkich przekazała adres okolicznościowy rodzicom Pawła Państwu Meller oraz Pawłowi z drobnym upominkiem. „…Gratuluję Panu Pułkownikowi wzorowego żołnierza, gratuluję Rodzicom wzorowego syna, sobie i szkole gratuluję wzorowego ucznia”- tak swoje przemówienie podsumowała p. Dyrektor. Dzięki doskonałej współpracy z Dowódcą 8 K-P Brygady OT mogliśmy „na żywo” uczestniczyć w historycznym dla naszego środowiska wydarzeniu. W marcu br., w ślad za swoim dowódcą klasy na kolejne szkolenie wybiera się następnych dwoje uczniów, którzy pomyślnie przeszli procedury naboru i kwalifikacji.

materiał: mjr rez. Jarosław Odrobiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 36 36

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)