Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Udana zbiórka krwi. Zebrano 15 litrów cennego płynu

fot. pow.

fot. pow.

W ZST w Kcyni odbyła się dwudziesta trzecia akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Twoja krew - moje życie” zachęcająca do regularnego oddawania krwi, jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

Na zaproszenie opiekuna wolontariatu - pani Wiolety Zymni, w dniu 16.10.2019 przybyli do szkoły pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Tradycyjnie, sala lekcyjna stała się mobilnym punktem pobierania krwi, w której pojawił się specjalistyczny sprzęt medyczny.

W akcję włączyło się ponad 40 osób: rodzice, uczniowie, absolwenci oraz pani wicedyrektor ZST - Joanna Krzoska i nauczyciele: pani Alina Król, pan Łukasz Beczak, a także nasza była pani dyrektor – Aleksandra Doiczman.

Większość ochotników to stali Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddają systematycznie co 3 miesiące ten bezcenny płyn.

W rezultacie efekt przeszedł nasze oczekiwania - krew pobrano od 35 osób (z przyczyn zdrowotnych kilka osób odpadło), co dało imponującą ilość -  ponad 15 litrów bezcennego płynu. Taki wynik zaskoczył nie tylko pracowników WCKiK ale także organizatorów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział Zapraszamy i zachęcamy do dalszego, systematycznego oddawania krwi.

materiał: Szkolne Koło Wolontariatu / ZST Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)