Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Udana zbiórka krwi. Zebrano 15 litrów cennego płynu

fot. pow.

fot. pow.

W ZST w Kcyni odbyła się dwudziesta trzecia akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Twoja krew - moje życie” zachęcająca do regularnego oddawania krwi, jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

Na zaproszenie opiekuna wolontariatu - pani Wiolety Zymni, w dniu 16.10.2019 przybyli do szkoły pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Tradycyjnie, sala lekcyjna stała się mobilnym punktem pobierania krwi, w której pojawił się specjalistyczny sprzęt medyczny.

W akcję włączyło się ponad 40 osób: rodzice, uczniowie, absolwenci oraz pani wicedyrektor ZST - Joanna Krzoska i nauczyciele: pani Alina Król, pan Łukasz Beczak, a także nasza była pani dyrektor – Aleksandra Doiczman.

Większość ochotników to stali Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddają systematycznie co 3 miesiące ten bezcenny płyn.

W rezultacie efekt przeszedł nasze oczekiwania - krew pobrano od 35 osób (z przyczyn zdrowotnych kilka osób odpadło), co dało imponującą ilość -  ponad 15 litrów bezcennego płynu. Taki wynik zaskoczył nie tylko pracowników WCKiK ale także organizatorów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział Zapraszamy i zachęcamy do dalszego, systematycznego oddawania krwi.

materiał: Szkolne Koło Wolontariatu / ZST Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)