Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji - dzień 8. Poznanie pracy weterynarza

fot. pow.

fot. pow.

Dzisiejszego dnia rolnicy odwiedzili firmę Fotopoulos. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat # ogrodnictwa i jego obrotów na rynku w Grecji.

Właściciel pokazał swoje szklarnie oraz objaśnił technologie, jakie wykorzystuje na różnych etapach wzrostu roślin. Pokazano nam cały proces produkcji przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń, dystrybucji i przechowywania ozdobnych roślin doniczkowych na które zapotrzebowanie jest ogromne i eksportuje się je do wielu krajów.

Weterynarze natomiast obserwowali wykonaną przez lekarza sterylizację kota u którego stwierdzono zapalenie ucha, uzyskali dodatkowe informacje na temat budowy serca i jego nieprawidłowości oraz pasożytów przed którymi należy chronić zwierzęta.

Dzień zakończyliśmy długim spacerem zwiedzając Saloniki.

materiał: Wojciech Łukaszewicz – uczeń ZSP w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)