Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Uczniowie z dwóch szkół w Poczdamie i Berlinie. Zwiedzili kilka miejsc

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

29.11.2019r pasjonaci języka i kultury Niemiec z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego #nr 4, absolwenci tej szkoły oraz uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not. odwiedzili Poczdam – stolicę Brandenburgii.

Celem piątkowego wyjazdu było zaznajomienie jego uczestników z niemieckimi zwyczajami adwentowymi i bożonarodzeniowymi oraz XVIII – wieczną historią Prus. Przy sprzyjającej aurze towarzyszącej zwiedzaniu, uczniowie zobaczyli protestancki kościół św. Mikołaja, dawny ratusz miejski, budynek Landtagu oraz poczdamską Bramę Brandenburską. We wnętrzach pałacu San Sousi poznali postać króla pruskiego Fryderyka Wielkiego. Czas wolny upłynął na tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Poczdamu i na Alexanderplatz w Berlinie.

Wycieczkę zorganizował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Marzanna Gawrońska - Tercjak, p. Brigida Majewska oraz ks. Dominik Krawczak.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowani artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)