Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Uczniowie z dwóch szkół w Poczdamie i Berlinie. Zwiedzili kilka miejsc

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

29.11.2019r pasjonaci języka i kultury Niemiec z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego #nr 4, absolwenci tej szkoły oraz uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not. odwiedzili Poczdam – stolicę Brandenburgii.

Celem piątkowego wyjazdu było zaznajomienie jego uczestników z niemieckimi zwyczajami adwentowymi i bożonarodzeniowymi oraz XVIII – wieczną historią Prus. Przy sprzyjającej aurze towarzyszącej zwiedzaniu, uczniowie zobaczyli protestancki kościół św. Mikołaja, dawny ratusz miejski, budynek Landtagu oraz poczdamską Bramę Brandenburską. We wnętrzach pałacu San Sousi poznali postać króla pruskiego Fryderyka Wielkiego. Czas wolny upłynął na tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Poczdamu i na Alexanderplatz w Berlinie.

Wycieczkę zorganizował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Marzanna Gawrońska - Tercjak, p. Brigida Majewska oraz ks. Dominik Krawczak.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowani artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)