Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2019

Uczniowie z Dwójki w Poznaniu. Poznali historię powstania państwa polskiego

fot.pow

fot.pow

Dnia 12 czerwca br. uczniowie kl. IV d oraz klas piątych naszej szkoły odwiedzili Poznań.# Podczas wycieczki do stolicy Wielkopolski w multimedialnym muzeum „Brama Poznania” uczniowie klasy IV poznali historię powstania państwa polskiego oraz Ostrowa Tumskiego, czyli wyspy katedralnej, uczestnicząc w lekcji muzealnej pt. „Śladami Mieszka i Dobrawy”.

Starsi uczniowie uczestniczyli natomiast w kreatywnych warsztatach pt. „Dwa oblicza katedry”, podczas których zajmowali się problematyką stylów architektonicznych. Po warsztatach wszyscy zwiedzili katedrę św. Apostołów Piotra i Pawła – miejsca pochówku pierwszych polskich władców oraz Złotą Kaplicę.

Drugim przystankiem wycieczki było Żywe Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, gdzie zaznajomiono zebranych z historią wypieku oraz umożliwiono im samodzielne jego wykonanie. Rekreacyjnym elementem wyjazdu był dwugodzinny pobyt na Termach Maltańskich.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2019”. Organizatorką wyjazdu do Poznania była p. Anna Białczyk. Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały panie: Anita Czyż, Paulina Kominiak i Monika Nowak.

materiał: Anna Białczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)