Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

16 maja 2019

Uczniowie z Czwórki w Gdyni, we Władysławowie i na Helu

fot.pow

fot.pow

W dniach 6-8 maja 2019 r. uczniowie klasy V b i VI c wzięli udział w wycieczce krajoznawczej.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od wizyty na Helu. Uczniowie przeszli ulicą Wiejską z licznymi zabytkowymi domami do portu rybackiego. Wizyta w fokarium również dostarczyła wielu emocji, młodzież mogła podglądać foki żyjące na terenie Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Nie lada wyzwanie stanowiło także wejście na latarnię morska, skąd można było podziwiać piękną, nadmorską panoramę. Spacer na Cypel Helski i przywitanie się z morzem były ostatnim punktem programu tego jakże wyczerpującego dnia.

Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Władysławowo. Przeszli unikalną Aleją Gwiazd Sportu, by znaleźć się w Domu Rybaka, w którym mieści się Muzeum Motyli, a także Muzeum Iluzji. Tutaj mogli podziwiać niesamowite okazy motyli i owadów, łącznie 3 000 okazów z całego świata, przekonać się, jak wąska jest talia osy. Z kolei wystawa Magiczny Zawrót Głowy odkryła przed zwiedzającymi liczne tajemnice iluzji optycznych, a wizyta w Gabinecie Śmiechu wprawiła zwiedzających w wyśmienity nastrój. W tym dniu czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja – wizyta w Ocean Parku i jedyna taka możliwość, możliwość spotkania z 34 metrowym płetwalem błękitnym. Dzięki charyzmie przewodnika po tym obiekcie uczniowie w mig zapamiętali, która pustynia jest największa na świecie oraz ile lat żyje rekin.

W ostatnim dniu uczniowie odwiedzili Gdynię i mieszczące się tam Centrum Nauki Experyment – jedno z pierwszych centrów nauki. Tutaj nie było miejsca na nudę!!! I uczniowie, i opiekunowie znaleźli coś dla siebie. Jak będę wyglądał za 30 lat? Czy potrafię udzielić pierwszej pomocy? Czym jest echolokacja? Na czym polega siła umysłu? Z jakimi barierami architektonicznymi muszą mierzyć się na co dzień osoby niepełnosprawne? Na te i wiele innych pytań uczniowie mogli znaleźć odpowiedź, wcielając się w odkrywców oraz przeprowadzając liczne eksperymenty.

Te trzy dni, choć niezwykle intensywne, bardzo szybko minęły i z wielkim żalem trzeba było się rozstać i powrócić do szkolnych obowiązków. Szczególne podziękowania należą się p. Urszuli Żurawskiej reprezentującej Biuro Podróży „Amelia Travel” za przygotowanie programu, profesjonalizm oraz poczucie humoru, a także p. kierowcy – panu Rafałowi za bezpieczną jazdę i pogodę ducha. Kierownikiem wycieczki była p. Grażyna Chwiłka, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Renata Toczko i p. Kamila Troczyńska.

materiał: Kamila Troczyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)