Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Uczniowie wypoczęli nad morzem. Szkolna wycieczka m.in. do Gdańska

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

W dniach 14 – 18 czerwca br. ponad 30 osobowa grupa# uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Not. odwiedziła Gdańsk, Władysławowo, Wejherowo, Rozewie oraz Hel.

W pierwszym dniu wycieczki pt. „Od Hanzy do Euro 2012” uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca Gdańska: Westerplatte, Pocztę Polską, Starówkę z Długim Targiem i Fontanną Neptuna, Żurawiem, urokliwą ul. Mariacką oraz największy w Europie ceglany Kościół Mariacki. Nowym punktem programu było zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Elementami rekreacji wyjazdu był pobyt nad morzem we Władysławowie i na Helu. Wiele radości i zabawy dostarczyły uczestnikom wycieczki pobyt w Lunaparku Sowiński oraz Muzeum Motyli, Śmiechu i Iluzji we Władysławowie.

Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z niszczącą działalnością morza, odwiedzając urokliwe klify kaszubskie oraz Lisi Jar. Nie zabrakło innych tematów geograficznych i ekologicznych, takich jak: ogólna charakterystyka Morza Bałtyckiego, bursztyn – bałtycki skarb, wpływ zmian klimatu na Bałtyk i jego zanieczyszczenie plastikiem i mikroplastikiem.

Chwila zadumy towarzyszyła uczniom podczas zwiedzania Lasów Piaśnickich koło Wejherowa – miejsca eksterminacji inteligencji Pomorza w ramach Zbrodni Pomorskiej oraz pobyt w Sanktuarium bł. s. Alicji Kotowskiej i Towarzyszy. W miejscach kaźni uczniowie zapalili znicze pamięci.

Ostatni dzień wycieczki upłynął na poznanie najnowszej historii Gdańska – miasta Wolności i Solidarności. Podczas spaceru edukacyjnego po stoczni pt. „Zapuść żurawia” wycieczkowicze dowiedzieli się o wydarzeniach z grudnia 1970 roku oraz okolicznościach powstania Solidarności. Ostatnim punktem pobytu w Gdańsku było zwiedzanie stadionu PGE Arena z Euro 2012.
Wycieczkę przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Mróz, Beata Taczyńska – Milczarek i Małgorzata Ostrowicka.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na jego komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)