Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

Uczniowie w galowych strojach. Wspólnie odśpiewali hymn

fot. pow.

fot. pow.

8 listopada już od samego rana w naszej szkole w Mycielewie czuć było podniosłą atmosferę związaną z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odświętnie ubrani w stroje galowe uczniowie i nauczyciele, niosąc biało-czerwone flagi, przybyli do sali gimnastycznej, gdzie wzięli udział w podniosłej akademii. Na początku uroczystości zebrani obejrzeli wzruszający pokaz tańca z biało-czerwonymi szarfami w wykonaniu uczennic z klasy 8. Następnie wysłuchali montażu słowno-muzycznego, w trakcie którego zaprezentowano fragmenty poezji patriotycznej i znane pieśni z czasów walki o niepodległość. Na zakończenie tej części obchodów głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz, która cytując wiersz Cypriana Kamila Norwida, zachęciła uczniów do budowania wspólnoty poprzez pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości uświetnili swoimi występami, dekoracjami oraz oprawą muzyczną i fotograficzną uczniowie klasy 6 i 8 pod kierunkiem pani Joanny Biernackiej-Kozerewicz.

O godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły, włączając  się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewała „ Mazurka Dąbrowskiego”. Za przebieg  tej części uroczystości odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań: Beaty Janickiej i Iwony Wojtkowiak.

Materiał: Joanna  Biernacka-Kozerewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)