Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2018

Uczniowie w Berlinie. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów

fot.pow

fot.pow

1 grudnia czterdziestoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego# nr 4 w Nakle nad Notecią uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać nie tylko atmosferę jarmarków bożonarodzeniowych w rozpoczynającym się okresie adwentu, ale również powojenną historię Niemiec.

W interaktywnym DDR Museum, które reklamuje się jaki „historia do dotknięcia”, uczniowie poznali życie codzienne oraz ideologię rządów Niemieckiej Republiki Demokratycznej.   

Uczestnikom sobotniej wycieczki dopisywały humory i co najważniejsze pogoda. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów, planując następny wyjazd do stolicy Niemiec. 9 marca przyszłego roku zaplanowano pobyt na targach turystycznych ITB Berlin.

Wycieczkę zorganizował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska, Brygida Majewska i Emilia Bryś.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na kmentowanie artykułu.                                                                                                                                                                                                           

Oceń artykuł: 17 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)