Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Uczniowie szubińskiej „dwójki” wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z dróg

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Uczniowie klas I oraz klasy IV szubińskiej „dwójki” podczas spotkania z dzielnicowym #rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze. Wysłuchały także rad, jak bezpiecznie spędzić ferie.

W ostatnich dniach sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak z szubińskiego komisariatu spotkał się z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2. Celem wizyty mundurowego było przede wszystkim uświadomienie słuchaczom, jakie niebezpieczeństwa wynikają z niewłaściwego korzystania z dróg.

Policjant przypominał przepisy dotyczące pieszych, zwracał uwagę, jak należy zachowywać się w sytuacjach, kiedy pieszy zmuszony jest korzystać z jezdni, bo nie ma przy drodze chodnika. Wiele czasu poświęcono również roli, jaką dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe. Dzielnicowy zachęcał, by dzieci nosiły odblaski na odzieży i tłumaczył dlaczego jest to takie ważne.

Z racji nadchodzących ferii zimowych policjant przypomniał też zasady bezpiecznego spędzania czasu zarówno na zorganizowanych zimowiskach, jak i w domu.

Uczniowie klasy IV dodatkowo dowiedzieli się, jakie zachowania świadczą o demoralizacji nieletnich i jak przepisy regulują ich odpowiedzialność za łamanie prawa.  

Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali od dzielnicowego odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Szafy przesuwne
Wulkanizacja
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Budowa hal
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)