Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

15 marca 2020

Uczniowie na obozie w Murzasichlu. Doskonalili swoje umiejętności

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W dniach 01.03-07.03.2020 uczniowie nakielskiej dwójki i trójki uczestniczyli w obozie# narciarsko-snowboardowym w Murzasichlu. Obóz został zorganizowany przez Pana Karola Sitko - instruktora narciarstwa, a opiekę nad uczniami sprawowały: Daria Brukwicka, Hanna Pietrasz - Kowalska, Iwona Sobczak i Beata Witusińska.

Układ programu umożliwił uczniom rozszerzanie różnorodnej aktywności, m.in. zdobycie umiejętności jazdy na nartach, snowboardzie oraz ich doskonalenie. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w proponowanych zajęciach. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieli jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Już w pierwszym dniu nauki wszyscy zjeżdżali ze stoku. W czasie pobytu w polskich Tatrach uczestnicy obozu relaksowali się po zajęciach na stoku w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Dużą atrakcją dla uczniów był również wyjazd do zimowej stolicy Polski. Aktywnie spędzili tam czas poznając kulturę Podhala. W ostatni dzień obozu podczas chrztu narciarza dokonano podsumowania, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy miło wspominają chwile spędzone w górach i czekają na kolejny wyjazd. Miejmy nadzieję, że już za rok.

Materiał: Beata Witusińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)