Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

15 marca 2020

Uczniowie na obozie w Murzasichlu. Doskonalili swoje umiejętności

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W dniach 01.03-07.03.2020 uczniowie nakielskiej dwójki i trójki uczestniczyli w obozie# narciarsko-snowboardowym w Murzasichlu. Obóz został zorganizowany przez Pana Karola Sitko - instruktora narciarstwa, a opiekę nad uczniami sprawowały: Daria Brukwicka, Hanna Pietrasz - Kowalska, Iwona Sobczak i Beata Witusińska.

Układ programu umożliwił uczniom rozszerzanie różnorodnej aktywności, m.in. zdobycie umiejętności jazdy na nartach, snowboardzie oraz ich doskonalenie. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w proponowanych zajęciach. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieli jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Już w pierwszym dniu nauki wszyscy zjeżdżali ze stoku. W czasie pobytu w polskich Tatrach uczestnicy obozu relaksowali się po zajęciach na stoku w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Dużą atrakcją dla uczniów był również wyjazd do zimowej stolicy Polski. Aktywnie spędzili tam czas poznając kulturę Podhala. W ostatni dzień obozu podczas chrztu narciarza dokonano podsumowania, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy miło wspominają chwile spędzone w górach i czekają na kolejny wyjazd. Miejmy nadzieję, że już za rok.

Materiał: Beata Witusińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)