Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 marca 2020

Uczniowie Krzywoustego na konkursie recytatorskim. Zróżnicowany repertuar

fot. Justyna Michalska

fot. Justyna Michalska

6 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się powiatowy etap 65. Ogólnopolskiego# Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów naszego liceum. Każdy z uczestników musiał zaprezentować utwór liryczny i fragment prozy.

Jury wysłuchało tekstów polskich poetów, m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, noblistki Wisławy Szymborskiej czy ks. Jana Twardowskiego. Równie zróżnicowany był repertuar prozy: od Doroty Terakowskiej czy Katarzyny Nosowskiej, po Czesława Miłosza. Uczniowie z niezwykłą starannością, dbałością o słowo i artykulację, tworząc niezwykle liryczne, jak również bardzo emocjonalne interpretacje, zaprezentowali wybrane przez siebie teksty.

Komisja konkursowa postanowiła, że Julian Niemczyk (I miejsce) z klasy II angielskiej oraz Jagoda Jasińska (III miejsce) z klasy II prawniczej i Ksawera Hibner (również miejsce III) z klasy I humanistycznej reprezentować będą nasz powiat w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się 20-21 marca w Salonie Hoffman w KPCK w w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy powodzenia! Bardzo cieszy fakt, młodzież chętnie uczestniczy w konkursach wymagających wrażliwości na kulturę i piękno słowa poetyckiego. Recytacja, jak każde wystąpienie publiczne, wymaga również opanowania tremy, co naszym uczestnikom się niewątpliwie udało.

Materiał: Justyna Michalska

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)