Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 marca 2020

Uczniowie Krzywoustego na konkursie recytatorskim. Zróżnicowany repertuar

fot. Justyna Michalska

fot. Justyna Michalska

6 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się powiatowy etap 65. Ogólnopolskiego# Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów naszego liceum. Każdy z uczestników musiał zaprezentować utwór liryczny i fragment prozy.

Jury wysłuchało tekstów polskich poetów, m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, noblistki Wisławy Szymborskiej czy ks. Jana Twardowskiego. Równie zróżnicowany był repertuar prozy: od Doroty Terakowskiej czy Katarzyny Nosowskiej, po Czesława Miłosza. Uczniowie z niezwykłą starannością, dbałością o słowo i artykulację, tworząc niezwykle liryczne, jak również bardzo emocjonalne interpretacje, zaprezentowali wybrane przez siebie teksty.

Komisja konkursowa postanowiła, że Julian Niemczyk (I miejsce) z klasy II angielskiej oraz Jagoda Jasińska (III miejsce) z klasy II prawniczej i Ksawera Hibner (również miejsce III) z klasy I humanistycznej reprezentować będą nasz powiat w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się 20-21 marca w Salonie Hoffman w KPCK w w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy powodzenia! Bardzo cieszy fakt, młodzież chętnie uczestniczy w konkursach wymagających wrażliwości na kulturę i piękno słowa poetyckiego. Recytacja, jak każde wystąpienie publiczne, wymaga również opanowania tremy, co naszym uczestnikom się niewątpliwie udało.

Materiał: Justyna Michalska

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)