Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 września 2019

Uczennice I LO laureatkami konkursu. W nagrodę pojadą na Białoruś

fot. I LO Nakło

fot. I LO Nakło

Uczennice „Krzywoustego” zostały laureatkami X edycji Ogólnopolskiego Konkursu #„Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”.

Celem konkursu jest upamiętnienie osób, które zginęły w wyniku zbrodni katyńskiej w 1943 roku. Uczennice zgromadziły materiały, zdjęcia i pamiątki na temat wybranych ofiar. W oparciu o zebrane dokumenty przygotowały prace według własnej, oryginalnej koncepcji.

W gronie najlepszych w kraju znalazły się: Kaja Stróżyk z klasy II med, Zofia Strzyżewska z klasy II ang, Klaudia Fac z klasy II med i Oliwia Tomczyk z klasy II praw. Kaja i Zofia zostały nagrodzone za pracę na temat Jana Józefa Fitzke, a Klaudia i Oliwia za pracę o Janie Stefanie Borzymowskim.

Fitzke był historykiem, archeologiem, badaczem Wołynia i kustoszem muzeum w Łucku. Został uwięziony w obozie w Kozielsku i zginął w Katyniu. Jan Borzymowski z wykształcenia był inżynierem rolnikiem, uczestnikiem wojny bolszewickiej i kampanii wrześniowej. Pracował w rodzinnym majątku Kobylin w powiecie ciechanowskim. Również zginął w Katyniu.

Kaja Stróżyk i Zofia Strzyżewska w nagrodę będą uczestniczyły we wrześniu w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś – śladami Polaków na Kresach. Natomiast Klaudia Fac i Oliwia Tomczyk, jako laureatki II stopnia wezmą udział w wyjeździe do Muzeum Katyńskiego w Warszawie. Gratulujemy i życzymy wielu wrażeń podczas wyjazdów.

materiał: Violetta Hejza 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 26 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)