Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2019

Uciekinierki szybko złapane. Nieletnie zostały przekazane do ośrodka

fot. archiwum

fot. archiwum

Niespełna godzinę zajęło mundurowym z nakielskiej patrolówki zatrzymanie nastolatek, których # ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie zgodnie z decyzją sądu trafiły pod opiekę wychowawców.

Wczoraj (20.06.19) po 21 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że dwie podopieczne uciekły, mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku.

Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu.

Mundurowi z nakielskiej patrolówki, których dyżurny skierował w rejon, gdzie ostatnio widziane były nastolatki, skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogły ukryć się poszukiwane. Długo nie trwało, jak na terenie jednej z okolicznych posesji zauważyli dwie dziewczyny, które wyglądem przypominały uciekinierki.

Personalia nieletnich sprawdzone zostały w policyjnych systemach. Wynik tego sprawdzenia potwierdził, że 15 i 16-latka są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej. Tam też, po niespełna godzinie od ucieczki, zostały przekazane.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    nakielanin, w dniu 24-06-2019 15:20:43 napisał:

    A czy za takie ucieczki dziewczyny stracą 500+? Jak to jest,dzieci w ośrodkach,rodzice na "wczasach przymusowych" a państwo ich utrzymuje?Kiedy to się skończy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)