Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 maja 2019

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wzięli udział w apelu

fot. pow.

fot. pow.

8 maja w zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle na Notecią odbył się # uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz roli patriotyzmu w codziennym życiu.

Myśl przewodnią uroczystości stanowiły słowa Jana Kochanowskiego „A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą ojczyźnie”

Młodzież z klas gimnazjalnych III E, III D, III C przedstawiła okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Ponadto uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czym jest patriotyzm obecnie? Jak na co dzień być patriotą?

Całości blasku dodała oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chórku oraz utalentowanych solistów (Amelia Grudzka, Oliwia Jendrzejewska, Dawid Kaczyński, Natalia Kaszuba, Natalia Grzyb) pod kierunkiem Pani Pauliny Ocetkiewicz.

Podczas apelu głos zabrał Dyrektor p. Tomasz Rompalski, który zachęcał uczniów do patriotyzmu dnia codziennego, szacunku dla rodziny, społeczności, prawa i symboli narodowych.

Apel przygotowały Pani Beata Taczyńska-Milczarek i Pani Dagmara Zemło-Deja.

materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)