Dziś mamy 15 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 maja 2019

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wzięli udział w apelu

fot. pow.

fot. pow.

8 maja w zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle na Notecią odbył się # uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz roli patriotyzmu w codziennym życiu.

Myśl przewodnią uroczystości stanowiły słowa Jana Kochanowskiego „A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą ojczyźnie”

Młodzież z klas gimnazjalnych III E, III D, III C przedstawiła okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Ponadto uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czym jest patriotyzm obecnie? Jak na co dzień być patriotą?

Całości blasku dodała oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chórku oraz utalentowanych solistów (Amelia Grudzka, Oliwia Jendrzejewska, Dawid Kaczyński, Natalia Kaszuba, Natalia Grzyb) pod kierunkiem Pani Pauliny Ocetkiewicz.

Podczas apelu głos zabrał Dyrektor p. Tomasz Rompalski, który zachęcał uczniów do patriotyzmu dnia codziennego, szacunku dla rodziny, społeczności, prawa i symboli narodowych.

Apel przygotowały Pani Beata Taczyńska-Milczarek i Pani Dagmara Zemło-Deja.

materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)