Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 maja 2019

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wzięli udział w apelu

fot. pow.

fot. pow.

8 maja w zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle na Notecią odbył się # uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz roli patriotyzmu w codziennym życiu.

Myśl przewodnią uroczystości stanowiły słowa Jana Kochanowskiego „A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą ojczyźnie”

Młodzież z klas gimnazjalnych III E, III D, III C przedstawiła okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Ponadto uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czym jest patriotyzm obecnie? Jak na co dzień być patriotą?

Całości blasku dodała oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chórku oraz utalentowanych solistów (Amelia Grudzka, Oliwia Jendrzejewska, Dawid Kaczyński, Natalia Kaszuba, Natalia Grzyb) pod kierunkiem Pani Pauliny Ocetkiewicz.

Podczas apelu głos zabrał Dyrektor p. Tomasz Rompalski, który zachęcał uczniów do patriotyzmu dnia codziennego, szacunku dla rodziny, społeczności, prawa i symboli narodowych.

Apel przygotowały Pani Beata Taczyńska-Milczarek i Pani Dagmara Zemło-Deja.

materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)