Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 lipca 2018

UKS Krzywousty na ogólnopolskich zawodach pływackich

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

W dniach 09 – 10 czerwca 2018 roku w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym Słowianka w # Gorzowie Wlkp., odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich w pływaniu.

Gminę Nakło nad Notecią, reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, który na najważniejszą imprezę sezonu pływackiego pojechał z najlepszymi zawodnikami. W dwudniowych zawodach łącznie wzięło udział 360 pływaków z całej Polski, którzy rywalizowali na dystansie od 100 do 400 m wszystkimi stylami. Do klasyfikacji drużynowej liczone były dwa najlepsze wyniki w każdej konkurencji indywidualnej oraz dwa najlepsze wyniki zespołów sztafetowych.

Systematyczna praca w klubie i w szkole zaowocowała wieloma rekordami życiowymi i dała powody do dumy i zadowolenia.  Mistrzostwa w Gorzowie,  były dla „UKS-u” dużym wyzwaniem i poważnym sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski 14-latków.

Naszą gminę reprezentowali zawodnicy: Agnieszka Bala, Lena Bzdawka, Kacper Koszny, Dominik Szcześniak, Maciej Szpara, którzy na co dzień są uczniami klasy sportowej o profilu pływackim w  ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią. Swoje umiejętności podnoszą na zajęciach wychowania fizycznego, które uzupełniają treningami w klubie Krzywousty. Oceniając uzyskane wyniki z nadzieją patrzymy na sportową przyszłość nakielskiego pływania. Liczne rekordy życiowe i zdobyte miejsca w rywalizacji potwierdzają dobrą formę i wysoki poziom wyszkolenia młodych pływaków.

Materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach zamieszczamy do pobrania poniżej.

Oceń artykuł: 2 0
Pliki do pobrania
4x50m dowolny.pdf
4x50m zmienny.pdf
100m dowolny CH.pdf
100m dowolny DZ.pdf
100m grzbietowy CH.pdf
100m grzbietowy DZ.pdf
100m klasyczny CH.pdf
100m klasyczny DZ.pdf
100m motylkowy CH.pdf
200m grzbietowy CH.pdf
200m grzbietowy DZ.pdf
200m klasyczny CH.pdf
200m klasyczny DZ.pdf
200m zmienny CH.pdf
200m zmienny DZ.pdf
400m dowolny CH.pdf
400m dowolny DZ.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)